Rzeszów - Czwartek, 03.07.2025
Reklama

W Rzeszowie powstał nowy mural. Ozdobił ścianę przy hali Podpromie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

Tworze muralu w rejonie hali Podpromie w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
Tworze muralu w rejonie hali Podpromie w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na murze przy chodniku i schodach prowadzących do hali Podpromie powstał nowy mural. Malowidło stworzyli wolontariusze z rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC w ramach inicjatywy charytatywnej Impact Week.

Do wykonania muralu użyto farbę fotokatalityczną, która – reagując ze szkodliwymi substancjami obecnymi w powietrzu przekształca je w bezpieczne produkty. Dzięki temu, malowidło nie tylko zdobi przestrzeń miasta, ale również aktywnie oczyszcza powietrze.

- Powstanie tego muralu to fantastyczny przykład tego jak firma i jej pracownicy mogą angażować się w upiększanie przestrzeni naszego miasta. W ramach akcji Impact Week, która ma już wieloletnią tradycję, pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte pomagają innym ludziom, dbają o estetykę i przestrzeń miasta. Wspaniała inicjatywa, za którą pięknie dziękuję – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

- To już piąta edycja Impact Week, który zawsze jest dobrą okazją, by zrobić coś ciekawego dla miasta. Tegoroczna akcja była szczególna, ponieważ to jest dziesiąty rok funkcjonowania naszego centrum w Rzeszowie. Mural, który powstał w sąsiedztwie hali na Podpromiu, odwołuje się do wartości bliskich zarówno mieszkańcom Rzeszowa, jak i samej lokalizacji – akcentuje znaczenie natury, troski o środowisko, wspólnoty, aktywności fizycznej – dodaje Tomasz Pałka, lider rzeszowskiego oddziału Deloitte CE BSC.

Reklama

Przypomnijmy, że to nie jest pierwszy ekologiczny mural zrealizowany przez firmę Deloitte w stolicy Podkarpacia. W 2022 roku wielkie malowidło antysmogowe ozdobiło ścianę bloku przy Rejtana 14, w sąsiedztwie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Do stworzenia tamtego muralu wykorzystano specjalną farbę Knoxout, która dzięki technologii Crystal Activ pochłania z atmosfery toksyczne produkty niskiej emisji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Reklama