Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Najbliżej realizacji jest budowa ścieżki rowerowej biegnącej od Mostu Lwowskiego do ul. Ciepłowniczej. Jak udało nam się ustalić, obecnie trwa wykup terenów od prywatnych właścicieli pod tę inwestycję. Budowa ścieżki ma rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Kolejna ścieżka rowerowa ma powstać na prawym brzegu Wisłoka, pomiędzy Mostem Zamkowym, a Mostem Karpackim. Inwestycja jest zawarta w planie zagospodarowania przestrzennego i ma zostać zrealizowana w ramach przyszłorocznego budżetu miasta.

Następną planowaną inwestycją przewidzianą do realizacji w 2022 r. jest budowa ścieżki rowerowej od terenu przy Żwirowni, w kierunku południowej granicy miasta.
Reklama
Rozważane jest także utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Przemysłowej, która połączyłaby istniejącą już ścieżkę przy al. Batalionów Chłopskich z tą przy ul. 9 Dywizji Piechoty. Wniosek radnego Andrzeja Deca w tej sprawie ma być analizowany pod kątem możliwości wprowadzenia inwestycji do budżetu miasta na przyszły rok.

Ponadto Ratusz zapowiada, że przy każdej kolejnej budowie lub rozbudowie dróg, przewidziane jest utworzenie przy nich kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, jest w czołówce polskich miast z największą liczbą kilometrów ścieżek rowerowych. Rzeszowscy rowerzyści mają obecnie do dyspozycji ponad 165 km ścieżek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Rzeszów

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 65 do 74 roku życia, pensjonariusze DPS’ów oraz pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych mogą skorzystać z darmowych sczepień przeciwko grypie.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. We wtorek bezpłatna komunikacja miejska dla kierowców

RZESZÓW. „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” to motyw przewodni tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbywa się od 16 do 22 września 2020 r.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na DK94 w Krasnem. Nie żyje 55-letni pieszy

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w Krasnem. 55-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Rzeszów

W niedzielę koncert Jednego Serca Jednego Ducha

RZESZÓW. W niedzielę, 20 września 2020 r. o godz. 18:00 w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Artyści wspólnie z publicznością po raz kolejny zaśpiewają najpiękniejsze...

Rzeszów

Dzień Serca online i na rzeszowskim Rynku [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września 2020 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się finał tegorocznej edycji Dnia Serca. Niedzielne wydarzenie poprzedzi cykl spotkań online ze specjalistami...

Rzeszów

Sprzedawał podrobioną odzież znanych marek na giełdzie samochodowej

RZESZÓW. 20-latek z Nowego Sącza odpowie za handel podrobionymi ciuchami światowych marek. Mężczyzna sprzedawał towar na giełdzie samochodowej w Rzeszowie.

Rzeszów

#JestemNaBecieNaCałymŚwiecie, czyli dwunasta edycja InternetBeta w wersji online

RZESZÓW. Choć rok 2020 zaskoczył wszystkich i pokrzyżował różne plany, w rozkładzie jazdy tegorocznych konferencji branżowych nie mogło zabraknąć Bety. 

Reklama