Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaną nowe miejsca z ekologiczną żywnością prosto od rolników

Dodano: 05.09.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, władze Rzeszowa postanowiły zorganizować nowe miejsca, w których będzie można zaopatrzyć się w ekologiczną żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników.

Targowisko przy ul. Dworaka oraz Park Papieski przy al. Armii Krajowej to dwa nowe miejsca, w których rolnicy będą mogli handlować żywnością. Obecnie handel warzywami i owocami prowadzony jest przede wszystkim na targowisku w rejonie hali targowej oraz na tzw. „zielonych rynkach”, m.in. przy ul. Staszica.

Na targowisku przy ul. Dworaka wyznaczone zostaną specjalne miejsca, w których rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty w godz. 6:00 – 18:00. Z kolei przy Parku Papieskim sprzedaż żywności będzie się odbywać raz w miesiącu, w wyznaczone wcześniej soboty.

- Pomysł rozszerzenia handlu na te miejsca to nasza odpowiedź na propozycje mieszkańców miasta. Mam nadzieję, że formuła się sprawdzi i wpisze się na stałe w zwyczaje zakupowe rzeszowian – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
- Rolnicy, którzy produkują ekologiczną żywność także prosili o umożliwienie im handlu w kolejnych lokalizacjach, aby mogli ze swoimi produktami wyjść szerzej do klientów. Dlatego na bazie współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale postanowiliśmy stworzyć podobny bazar, jak w sąsiedniej gminie. Dziękuję panu Robertowi Pieszczochowi, dyrektorowi PODR za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że pomysł się sprawdzi – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Handel w obu miejscach prawdopodobnie rozpocznie się na przełomie września i października.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

RZESZÓW. Powstanie ich pięć. Mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich znajdzie się miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Rzeszów

Ostatnia szansa na łyżwy w Parku Sybiraków. Zbliża się koniec sezonu

RZESZÓW. To ostatnie tygodnie, a być może nawet dni funkcjonowania lodowiska na osiedlu Baranówka.

Reklama