Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

Dodano: 21.01.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wspólnie utworzą nowe specjalizacje na wydziale informatyki – „Inżynieria gier komputerowych” i „Grafika w rozrywce cyfrowej”.

Zajęcia na nowych kierunkach poprowadzą praktycy ze studia PrimeBit Games, którzy przygotują studentów do pracy na stanowiskach takich jak projektant czy programista gier komputerowych. Nowa specjalność ruszy na poziomie licencjackim od października 2019 roku. Na poziomie magisterskim rekrutacja trwa do 29 marca 2019 roku.

„Na podkarpaciu od dawna brakowało specjalizacji w obszarze tworzenia gier. Jako spółka będziemy mieć okazję aby wykształcić specjalistów dobrze przygotowanych do pracy w zawodzie. Studenci poznają pracę w firmie, przygotujemy dla nich również program praktyk i staży. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy znajdziemy talenty, które na stałe zasilą nasz zespół” – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

Współpraca pomiędzy uczelnią a studiem ma na celu zwiększyć zainteresowanie przyszłych studentów specjalizacją tworzenia gier komputerowych i nadać jej wymiar praktyczny. Co ważne, studia przygotowano dla studentów I i II stopnia.
Reklama
„Inżynieria gier komputerowych na studiach I stopnia oraz Grafika w rozrywce cyfrowej na studiach II stopnia – to dwie specjalności pod patronatem PrimeBit Games.  Są ogromną szansą dla przyszłych studentów, którzy chcieliby rozwijać się w kierunku tworzenia gier. Do tej pory absolwenci szkół średnich z naszego regionu musieli wybierać kierunki bardziej ogólne lub studia w innych miastach” – mówi Kamil Łuczaj, Dyrektor Marketingu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier na wszystkie platformy, w tym również Michała Ręczkowicza, prezesa PrimeBit Games oraz absolwenta WSIiZ.

„Program studiów zostanie przygotowany w oparciu o model produkcyjny gry, tak aby każdy student mógł poznać ten proces od podszewki. Po ich ukończeniu absolwenci będą posiadać wiedzę potrzebną do zajmowania stanowisk takich jak projektant czy programista gier komputerowych. Zaplanowaliśmy kursy z m.in. programowania, grafiki, ilustracji” – dodaje Ręczkowicz
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Reklama