Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Do końca listopada w Rzeszowie ma powstać pięć nowych wiat rowerowych, m. in. W parku przy ul. Cieplińskiego w sąsiedztwie Liceum Sióstr Prezentek oraz obok Stadionu Miejskiego.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na zaprojektowanie i budową wiat rowerowych. Koszt inwestycji to nieco ponad 1,1 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Zadanie wykona wybrana w przetargu firma z Padwi Narodowej. Wiaty mają być gotowe w listopadzie tego roku.

Wiaty powstaną w pięciu lokalizacjach:

-  park przy al. Cieplińskiego (w sąsiedztwie  Liceum Sióstr Prezentek)
-  al. Rejtana (obok przystanku Rejtana/Paderewskiego 10)
- ul. Łukasiewicza (rejon pętli autobusowej)
- al. Powstańców Warszawy (obok przystanku autobusowego Powstańców Warszawy Politechnika 04)
- ul. Hetmańska (obok stadionu)
Reklama

Nowe wiaty będą miały maksymalnie 35 m kw. powierzchni i trzy metry wysokości. Każda z nich pomieści 35 rowerów. Konstrukcja wiat będzie modułowa, co umożliwi ich ewentualną rozbudowę w przyszłości  Wewnątrz wiat zamontowane zostaną dwupoziomowe stalowe stojaki rowerowe, wyposażone w system rolkowy oraz urządzenia hydrauliki siłowej wspomagające wyniesienie oraz zniesienie roweru z górnego poziomu. Stojaki będą także posiadać dodatkowe uchwyty umożliwiające zapięcie roweru o ramę. Każda z wiat wyposażona zostanie w oświetlenie LED i dwie kamery monitoringu. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa dowiezie pasażerów na Lotniczy Piątek w Jasionce

RZESZÓW. W piątek, 8 października 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalną linię „OKL”, która dowiezie pasażerów na wydarzenie pn. Lotniczy Piątek. Przejazdy będą bezpłatne.

Rzeszów

Rzeszowska przychodnia ma nowoczesny rezonans. Jedyny taki w Polsce

RZESZÓW. Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowoczesny rezonans magnetyczny - INGENIA AMBITION 1.5 X T. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce.

Reklama