Rzeszów - Czwartek, 02.07.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie ponad 7 km nowych ścieżek rowerowych

Dodano: 01.07.2026 r. / Redakcja

Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto zainwestuje 10 mln zł w budowę nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Największa trasa powstanie po obu stronach al. Armii Krajowej - od ronda Pobitno do al. Rejtana. Na ten cel Rzeszów otrzyma wsparcie ze środków unijnych.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa infrastruktury pieszo-rowerowej na terenie miasta Rzeszowa – Etap 1”. Jest on kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju stolicy Podkarpacia. Założeniem projektu jest poprawa komfortu codziennych dojazdów i zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych form transportu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027 i stanowi część większego zamierzenia pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

– Realizacja inwestycji pozwoli na domknięcie kolejnych elementów miejskiej sieci tras rowerowych i pieszych. Stawiamy na rozwiązania, które realnie zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu i czynią Rzeszów miastem bardziej przyjaznym dla mieszkańców. To konsekwentne działanie w ramach budowy nowoczesnego systemu mobilności – podkreśla Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Projekt zakłada budowę ponad 7 kilometrów nowoczesnych, bezpiecznych i spójnych tras. Najdłuższa z nich powstanie na al. Armii Krajowej: od ronda Pobitno do al. Rejtana (po obu stronach jezdni). Będzie mieć ok 4,6 km.

Pozostałe ścieżki powstaną na:

• ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i ul. Miłocińska: do ul. Tarnowskiej – ok. 1,3 km.
• ul. Błogosławionej Karoliny: odcinek ok. 1 km.
• ul. Panoramiczna: od ul. Rzemieślniczej do al. Witosa – ok. 0,5 km.

Miast planuje ogłosić przetarg na wybór wykonawcy inwestycji pod koniec 2026 roku. Realizacja prac budowlanych przewidziana jest na lata 2027–2028.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 10 kwietnia przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na placu przy Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 9. Rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Boguchwale. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 22:00.

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad al. Wyzwolenia. Zapowiadają się kolejne objazdy

RZESZÓW. Utrudnienia w komunikacji potrwają od 10 do 14 kwietnia br. w godzinach od 23.00 do 04.00.

Rzeszów

Przy ul. Towarowej będzie tymczasowe składowisko „potencjalnie niebezpiecznych odpadów”

RZESZÓW. Na parking będa kierowane pojazdy zatrzymane przez m.in. KAS, Policję oraz ITD.

Rzeszów

Od 1 maja do rowerów i skuterów miejskich dołączą hulajnogi

RZESZÓW. Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych.

Rzeszów

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

RZESZÓW. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Reklama