Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

W Rzeszowie powstanie ponad 7 km nowych ścieżek rowerowych

Dodano: 01.07.2026 r. / Redakcja

Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ścieżka rowerowa nad Wisłokiem w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto zainwestuje 10 mln zł w budowę nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Największa trasa powstanie po obu stronach al. Armii Krajowej - od ronda Pobitno do al. Rejtana. Na ten cel Rzeszów otrzyma wsparcie ze środków unijnych.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa infrastruktury pieszo-rowerowej na terenie miasta Rzeszowa – Etap 1”. Jest on kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju stolicy Podkarpacia. Założeniem projektu jest poprawa komfortu codziennych dojazdów i zachęcenie mieszkańców do korzystania z ekologicznych form transportu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027 i stanowi część większego zamierzenia pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego”.

– Realizacja inwestycji pozwoli na domknięcie kolejnych elementów miejskiej sieci tras rowerowych i pieszych. Stawiamy na rozwiązania, które realnie zwiększają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu i czynią Rzeszów miastem bardziej przyjaznym dla mieszkańców. To konsekwentne działanie w ramach budowy nowoczesnego systemu mobilności – podkreśla Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Reklama

Projekt zakłada budowę ponad 7 kilometrów nowoczesnych, bezpiecznych i spójnych tras. Najdłuższa z nich powstanie na al. Armii Krajowej: od ronda Pobitno do al. Rejtana (po obu stronach jezdni). Będzie mieć ok 4,6 km.

Pozostałe ścieżki powstaną na:

• ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i ul. Miłocińska: do ul. Tarnowskiej – ok. 1,3 km.
• ul. Błogosławionej Karoliny: odcinek ok. 1 km.
• ul. Panoramiczna: od ul. Rzemieślniczej do al. Witosa – ok. 0,5 km.

Miast planuje ogłosić przetarg na wybór wykonawcy inwestycji pod koniec 2026 roku. Realizacja prac budowlanych przewidziana jest na lata 2027–2028.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.

Rzeszów

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, odzieży oraz tekstyliów w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 7 kwietnia 2025 r. rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 14 kwietnia...

Rzeszów

18. PKO Półmaraton Rzeszowski. Trasa, utrudnienia, objazdy MPK

RZESZÓW. Półmaraton Rzeszowski osiągnął pełnoletność. W najbliższą niedzielę już po raz 18. biegacze opanują ulice Rzeszowa. W imprezie wystartuje prawie 2000 osób ze stolicy Podkarpacia, z innych polskich miast, jak również z...

Rzeszów

Rzeszowska Majówka 2025 – 4 dni pełne wydarzeń plenerowych, muzyki i spotkań

RZESZÓW. Sporo atrakcji przygotowano dla mieszkańców i przyjezdnych na długi weekend majowy. W dniach 1 - 4 maja miasto zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń pełną tradycji, kultury i dobrej zabawy.

Rzeszów

Ruszyły prace przy tworzeniu nowego ogrodu kieszonkowego w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze tego lata, betonowa przestrzeń w rejonie budynku Estrady Rzeszowskiej zmieni się w zielony ogród, który ma stać się miejscem spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Reklama