Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

W Rzeszowie rozmawiano o budowie drogi S19 na odcinku Rzeszów-Babica

Dodano: 02.05.2019 r.

fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Rzeszowie
fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Rzeszowie
RZESZÓW. 30 kwietnia br. w siedzibie GDDKiA w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) dla budowy drogi ekspresowej S19 na odcinku w. Rzeszów Południe - w. Babica, na którym przyjęto Koncepcję Programową.

Posiedzenie ZOPI poświęcone było ocenie poprawności rozwiązań zawartych w Koncepcji Programowej. Jest to kolejny etap przybliżający nas do realizacji S19. Następnym będzie posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie .

Odcinek od w. Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy przewidziany jest do realizacji w systemie „projektuj - buduj”. Ogłoszenie przetargu na realizację planowane jest w III kwartale br.

W ramach projektowanego odcinka przewiduje się wykonanie obiektów inżynierskich w tym tunelu o długości ponad 2 km, 5 estakad, 2 wiaduktów, 1 przejazdu gospodarczego  oraz przejść dla zwierząt. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Przebieg S19 będzie zgodny z przebiegiem wariantu, dla którego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w dniu 06.11.2015 r wydał decyzję środowiskową (4.11.2016r. decyzja środowiskowa stała się ostateczna).
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.

Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości".

Rzeszów

Policjanci eskortowali auto z rodząca kobietą do szpitala w Rzeszowie

RZESZÓW. Strzyżowscy policjanci we współpracy z rzeszowskimi funkcjonariuszami pilotowali samochód z rodzącą kobietą, ze Strzyżowa do szpitala w Rzeszowie.

Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Rzeszów

Przy ul. Skrajnej w Rzeszowie znaleziono ciało 59-latka. Zmarł z wychłodzenia

RZESZÓW. To drugi w tym roku przypadek wychłodzenia na Podkarpaciu.

Reklama