Rzeszów - Czwartek, 23.05.2024
Reklama

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

Dodano: 14.11.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Od poniedziałku, 14 listopada 2022 r. mieszkańcy Rzeszowa mogą składać wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach w cenie 1980 zł brutto za tonę (cena nie uwzględnia kosztów transportu). Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Miasto będzie rozprowadzać węgiel, który kupi od jednej ze spółek Skarbu Państwa. Umowa na dostarczenie surowca nie została jeszcze podpisana, ale Urząd Miasta Rzeszowa rozpoczyna już nabór wniosków o możliwość zakupu paliwa przez mieszkańców. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Kto może złożyć wniosek?

Zakup węgla na preferencyjnych warunkach przysługuje osobom fizycznym, które:
 • zamieszkują w gospodarstwie domowym położonym na terenie Rzeszowa,
 • są uprawnione do otrzymania dodatku węglowego,
 • nie kupiły dotychczas węgla na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej 1,5 tony.

Gdzie można złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć na trzy sposoby:
 • osobiście w punkcie Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Langiewicza 15, w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w galeriach handlowych oraz Punktach Informacyjnych zlokalizowanych w budynkach Urzędu przy ul. Ofiar Getta 7 i Okrzei 1 (w godzinach pracy urzędu).
 • pocztą, wysyłając dokument na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Rynek 7, 35-064 Rzeszów.
 • za pomocą ePUAP (wniosek musi być wówczas opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym).

Formularz wniosku o zakup węgla można pobrać ze strony: https://bip.erzeszow.pl/pl/2705-dystrybucja-wegla.html
Reklama

Wniosek zostanie rozpatrzony niezwłocznie. W przypadku błędów lub braku wymaganych informacji wnioskodawca zostanie wezwany do poprawy lub ich uzupełnienia. Uwaga! Wnioskodawca zostanie powiadomiony o wyniku weryfikacji drogą wskazaną we wniosku. W przypadku pozytywnej weryfikacji dane wnioskodawcy zostaną przekazane do MPGK Rzeszów, spółki gminnej prowadzącej sprzedaż węgla w imieniu Miasta Rzeszowa. Pracownicy spółki skontaktują się z wnioskodawcą celem umówienia terminu odbioru węgla.


Ważne informacje:
 • złożenie wniosku jest bezpłatne,
 • cena węgla 1980 zł brutto za tonę nie obejmuje kosztów transportu,
 • będzie można skorzystać z usługi przewozu węgla ze składu węglowego,
 • węgiel można odebrać samodzielnie (osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku) własnym środkiem transportu,
 • za węgiel będzie można zapłacić gotówką lub kartą przy odbiorze surowca ze składu
 • wnioskodawca, będący osobą fizyczną zamieszkującą w gospodarstwie domowym położonym na terenie Rzeszowa nie może zakupić węgla w preferencyjnych cenach na terenie gminy innej, niż Gmina Miasto Rzeszów,

Jak zaznacza Urząd Miasta Rzeszowa „uruchomienie sprzedaży węgla będzie uzależnione od otrzymania surowca od wyznaczonych spółek rządowych. Także one będą gwarantem jego jakości”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Rzeszów

Zaawansowane prace przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na remontowanej ul. Grunwaldzkiej trwają zawansowane prace budowlane na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Są już pierwsze drzewa, nowa nawierzchnia przy budynku UR oraz część...

OKO POLICYJNEJ KAMERY

Policyjny dron znów krążył nad rondem Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. 22 wykroczenia w niespełna 3 godziny zarejestrował policyjny dron na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. Była to kolejna akcja z użyciem bezzałogowego statku powietrznego w tym miejscu.

Rzeszów

250 tys. zł na odnowę trzech rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto sfinansuje prace przy trzech rzeszowskich zabytkach. Chodzi o Dwór Chłapowskich na os. Słocina, Kościół pw. Chrystusa Króla oraz Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP.

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

Reklama