Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

Dodano: 03.10.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach IX edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do dbania o własne zdrowie i regularnego wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych.

Badania realizowane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez NFZ, w związku z tym Panie które nie wykonywały profilaktycznej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i bezpłatnie. Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634, 17 86 13 605 oraz 17 86 13 616 lub osobiście w Pracowni Mammografii oraz Rejestracji RTG.

Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 18.00, w Pracowni  Mammograficznej w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie. Pracownia wyposażona jest w wysokiej jakości cyfrowy aparat mammograficzny. Badania są całkowicie bezpieczne i przyjazne dla pacjentek, odbywają  się w komfortowych warunkach.

 
Reklama
 
Panie, które przebadają się w terminie 03.10.2022 r. - 15.12.2022 r. mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych kupując los na loterii w cenie 1 zł.

W tegorocznej edycji do wygrania jest 39 nagród rzeczowych, nagrodą główną jest ekspres do kawy o wartości 1299 zł, pozostałe nagrody to produkty fitness, zestawy kosmetyków kolorowych oraz pielęgnacyjnych.

Zakup nagród do loterii był możliwy dzięki Sponsorom akcji, którymi są: firmy INGLOT Sp. z o.o., Bielenda Sp. z o.o. oraz TMS Sp. z o.o.

Patronat Honorowy nad akcją „Rak a Zdrowie” objął Pan Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Oranizatorzy akcji zachęcają Panie, aby zdecydowały się na wykonanie mammografii, ponieważ  profilaktyka raka piersi jest niezwykle ważna. Wykrycie zmian chorobowych na bardzo wczesnym etapie pozwala szybko podjąć odpowiednie leczenie i daje duże szanse na pełny powrót do zdrowia. Warto zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji można wygrać atrakcyjną nagrodę.



 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa zgłosili 173 projekty w RBO

RZESZÓW. Minął termin składania projektów do najnowszej edycji RBO. Rzeszowianie złożyli aż 173 projekty inwestycji i działań społecznych, kulturalnych i sportowych.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak będą kursować autobusy?

RZESZÓW. W okresie Świąt Wielkanocnych 2026 mieszkańcy Rzeszowa muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady jazdy będą dostosowane do dni świątecznych oraz przerwy w nauce szkolnej.

Rzeszów

Skoczy z iglicy Olszynki Park, aby wspomóc zbiórkę dla chorego 5-letniego Krystiana

RZESZÓW. Adrian Bartecki, znany w sieci pod pseudonimem e.xtremalny ponownie skoczy ze spadochronem z najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce. Tym razem akcja odbędzie się w konkretnym celu – chodzi o pomoc 5-letniemu...

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Sprawdź najbliższe terminy

RZESZÓW. Na początku kwietnia będzie można skorzystać ze specjalnych przejazdów meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Przewozy organizowane są przede wszystkim z myślą o osobach starszych oraz tych, którym trudno pokonać dłuższy dystans pieszo.

Rzeszów

Wisłokostrada z imieniem generała. Nowe nazwy ulic i mostu w Rzeszowie

RZESZÓW. Największa inwestycja drogowa ostatnich lat w Rzeszowie ma już oficjalną nazwę. Wisłokostrada nosi teraz imię gen. Kazimierza Dworaka – urodzonego w Rzeszowie dwukrotnego kawalera Orderu Virtuti Militari.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Trzebownisku. Auto stanęło w ogniu, jedna osoba nie żyje

TRZEBOWNISKO. Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze ekspresowej S19 w Trzebownisku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia jechał pod prąd i zderzył się z dwoma pojazdami.

Rzeszów

Rusza rowerowa inwestycja na osiedlu Zalesie. Podpisano umowę

RZESZÓW. Firma Strabag rozbuduje ul. Robotniczą. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą. W ramach zadania powstanie m.in. prawie kilometrowa ścieżka rowerowa.

Rzeszów

Rośnie gigant mieszkaniowo-usługowy przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstaje nowoczesny wieżowiec mieszkaniowo-biurowy „Lwowska 33”. Inwestycja realizowana jest tuż przy rondzie Pobitno i będzie stanowić jedną z architektonicznych dominant tej części miasta. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z placu...

Reklama