Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

Dodano: 03.10.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach IX edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do dbania o własne zdrowie i regularnego wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych.

Badania realizowane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez NFZ, w związku z tym Panie które nie wykonywały profilaktycznej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i bezpłatnie. Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634, 17 86 13 605 oraz 17 86 13 616 lub osobiście w Pracowni Mammografii oraz Rejestracji RTG.

Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 18.00, w Pracowni  Mammograficznej w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie. Pracownia wyposażona jest w wysokiej jakości cyfrowy aparat mammograficzny. Badania są całkowicie bezpieczne i przyjazne dla pacjentek, odbywają  się w komfortowych warunkach.

 
Reklama
 
Panie, które przebadają się w terminie 03.10.2022 r. - 15.12.2022 r. mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych kupując los na loterii w cenie 1 zł.

W tegorocznej edycji do wygrania jest 39 nagród rzeczowych, nagrodą główną jest ekspres do kawy o wartości 1299 zł, pozostałe nagrody to produkty fitness, zestawy kosmetyków kolorowych oraz pielęgnacyjnych.

Zakup nagród do loterii był możliwy dzięki Sponsorom akcji, którymi są: firmy INGLOT Sp. z o.o., Bielenda Sp. z o.o. oraz TMS Sp. z o.o.

Patronat Honorowy nad akcją „Rak a Zdrowie” objął Pan Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Oranizatorzy akcji zachęcają Panie, aby zdecydowały się na wykonanie mammografii, ponieważ  profilaktyka raka piersi jest niezwykle ważna. Wykrycie zmian chorobowych na bardzo wczesnym etapie pozwala szybko podjąć odpowiednie leczenie i daje duże szanse na pełny powrót do zdrowia. Warto zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji można wygrać atrakcyjną nagrodę.



 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Rzeszów

W Aeropolis powstanie rój dronów do misji antysmogowych

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstanie pierwszy na świecie rój dronów do misji antysmogowych. 

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej zamontowano bramki do zdalnego pomiaru temperatury

RZESZÓW. Bramki umieszczono w budynku rektoratu i biblioteki.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą.

Rzeszów

Atak na dwóch Ukraińców w Rzeszowie. Policja poszukuje sprawcy

RZESZÓW. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zaatakowani przy ul. Rejtana. Z obrażeniami, trafili do szpitala. Rzeszowska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wyróżnił 28 budynków w mieście za poprawę estetyki

RZESZÓW. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc wyróżnił właścicieli i zarządców nieruchomości za poprawę estetyki budynków. 

Rzeszów

Fundacja Felineus walczy o "Zwierzakobus" dla bezdomnych kociaków

RZESZÓW. Podopieczni fundacji Felineus mają szansę zdobyć samochód do przewozu zwierząt. Aby tak się stało, potrzebne jest Wasze wsparcie.

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego

Na terenie powiatu rzeszowskiego powstało 7 punków nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Reklama