Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

W Rzeszowie rusza Rodzinna Akademia Czasu Wolnego, czyli cykl wydarzeń plenerowych dla dzieci i rodziców

Dodano: 12.07.2023 r.

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. W lipcu i sierpniu Rzeszowski Dom Kultury zrealizuje cykl wakacyjnych wydarzeń dla całych rodzin pod hasłem „Rodzinna Akademia Czasu Wolnego”. Imprezy będą organizowane w ramach projektu socjalnego „Z uśmiechem w przyszłość”, którego operatorem jest rzeszowski MOPS.

Rodzinna Akademia Czasu Wolnego zawita w sezonie wakacyjnym na rzeszowskie place zabaw, boiska i parki. W ramach projektu, na pięciu rzeszowskich osiedlach organizowane będą  animacje dla dużych i małych, konkursy, zawody sportowe, gry plenerowe i inne aktywności, które sprzyjać będą wspólnemu spędzaniu czasu dzieci i ich rodzicami. Imprezy będą odbywać się w godzinach 17:00-19:00, a udział w nich jest bezpłatny.

Harmonogram imprez:

14.07.2023 r. (piątek), godz. 17:00-19:00
Osiedle Miłocin – plac przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości (ul. Miłocińska 75)
Reklama
20.07.2023 r. (czwartek), godz. 17:00-19:00
Osiedle Franciszka Kotuli – plac przy ul. Odrzykońskiej

27.07.2023 r. (czwartek), godz. 17:00-19:00
Osiedle Baranówka – teren zielony przy ul. Skubisza

18.08.2023 r. (piątek), godz. 17:00-19:00
Osiedle Mieszka I – boisko przy ul. Monte Cassino i ul. Gen. Kustronia

25.08.2023 r. (piątek), godz. 17:00-19:00
Osiedle Pogwizdów Nowy – plac przy OSP Rzeszów - Pogwizdów Nowy (ul. Pogwizdowska 85)

Celem wydarzeń realizowanych w ramach projektu socjalnego „Z uśmiechem w przyszłość” jest ukazanie aktywnych form spędzania wspólnie czasu dzieci i rodziców, rozwijających umiejętność budowania pozytywnych relacji między dziećmi a rodzicami wolnych od alkoholu i przemocy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Reklama