Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

W Rzeszowie rusza Świąteczne Miasteczko. Sprawdźcie program na cały weekend

Dodano: 06.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Dziś w Rzeszowie startuje Świąteczne Miasteczko. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji dla mieszkańców, w tym m.in. otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, występy taneczne i wokalne oraz animacje dla dzieci. Jeszcze więcej atrakcji zaplanowano na sobotę i niedzielę. Pełen weekendowy program znajdziecie w dolnej części artykułu.

Oficjalne otwarcie Świątecznego Miasteczka zaplanowano na godz. 17:00. Kilkanaście minut później odpalone zostaną świąteczne iluminacje. Natomiast już od godz. 13:00 działać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy z rękodziełem, gastronomią i lokalnymi produktami. Jarmark będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 13:00–21:00, a w niedziele od 12:00–21:00.

W tym roku na płycie Rynku oprócz atrakcji stałych, czyli tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej, choinki, karuzeli wiedeńskiej i młyńskiego koła, strefy gastronomicznej, zaplanowano również kilka nowości. Będą to m.in bieg mikołajkowy, instalacja do zdjęć i święto piernika.

W programie Świątecznego Miasteczka znajdziemy także: Domek Świętego Mikołaja – otwarty dla najmłodszych już 6 grudnia, a w dniu Mikołajek (na Rynku odbędą się 8 grudnia), po barwnej paradzie z udziałem orkiestry, mażoretek i szczudlarzy, Wigilię Miejską – 19 grudnia, z koncertem chóru Politechniki Rzeszowskiej oraz specjalnym poczęstunkiem przygotowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie oraz Karaoke – co piątek przy studni, świąteczne karaoke do klimatycznej muzyki.

Rzeszowski Rynek pozostanie w magicznym klimacie świąt do 6 stycznia 2025 r.

Program Świątecznego Miasteczka na weekend (6 - 8 grudnia 2024)

Reklama

PIĄTEK, 6.12.2024

  • 13.00-21.00 - otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz koła młyńskiego i karuzeli weneckiej
  • 15.00 -19.00 - otwarcie biura zawodów I Rzeszowskiego biegu Mikołajkowego oraz sprzedaż cegiełek na cele charytatywne (na płycie Rynku obok Ratusza)
  • 16.00 -19.00 - animacje dla dzieci w okolicach Studni
  • 17.00 - oficjalne otwarcie Świątecznego Miasteczka
  • 17.15 - uroczyste włączenie iluminacji świetlnych na płycie Rynku
  • 17.30 - występy wokalne - Pracownia wokalna Iwony Josse-Jakubiec Centrum Młodzieży w Rzeszowie
  • 18.30 - występy taneczne: występ taneczny SP 25 "senSDance" Akademia Tańca Jazzowego

SOBOTA, 7.12.2024

  • 13.00 - 21.00 - otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz koła młyńskiego i karuzeli weneckiej
  • 16.00 -19.00 - animacje dla dzieci w okolicach Studni
  • Od godziny 15.00 - gry i zabawy dla całych rodzin: rzut do celu, koło fortuny, zbijanie balonów
  • 16.15 - start I Rzeszowskiego Biegu Mikołajkowego na dystansie około 3 km
  • 17.15 - finał Biegu - nagrodzenie zwycięzców
  • 18.00 - świąteczne Karaoke przy Studni
  • 19.00 - 23.00 - Christmas Party z DJ-em

NIEDZIELA, 8.12.2024

  • 12.00-21.00 - otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz koła młyńskiego i karuzeli weneckiej
  • 14.00 - animacje dla dzieci przy Fontannie Multimedialnej
  • 14.10 - powitanie dzieci i rodziców przez przedstawicieli Ratusza przy Fontanie Multimedialnej
  • 14.15 - Parada św. Mikołaja – animacje dla dzieci, barwny korowód z fontanny multimedialnej na płytę Rynku w asyście postaci z bajek, żywych maskotek, szczudlarzy, kuglarzy oraz Orkiestry Dętej z Husowa i mażoretek z Rzeszowskiej Akademii Mażoretek Illusion
  • 15.00 - zaproszenie św. Mikołaja na Rynek
  • 15.15 - wręczanie prezentów przez Mikołaja dzieciom na scenie
  • 16.00 - występy wokalne - Pracownia wokalna Iwony Josse-Jakubiec Centrum Młodzieży w Rzeszowie
  • 16.30 - występy wokalne “Akademia Aktorska Artysta”
  • 17.00 - otwarcie Domku Świętego Mikołaja
  • 18.00 - fire show
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Rzeszów

W Krasnem odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Ścieżka o długości jednego kilometra i szerokości czterech metrów, będzie biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek "na aplikację" w Rzeszowie. Sprawdzono blisko 50 pojazdów

RZESZÓW. Sprawdzano m.in. uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Ujawniono 16 wykroczeń.

Rzeszów

Blisko 40 wystawców na XX Podkarpackich Targach Pracy

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się już w najbliszy czwartek, 20 kwietnia br. w hali Podpromie.

Rzeszów

W czerwcu wystartuje "Zielony Fundusz dla Rzeszowa"

RZESZÓW. Każdy mieszkaniec bądź firma będzie mógł zaangażować się w tworzenie nowych terenów zielonych w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza zbiórka odpadów niebezpiecznych [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 17 do 24 kwietnia 2023 r. na terenie miasta będzie prowadzona obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady można oddawać bezpłatnie.

Reklama