Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

W Rzeszowie ruszyła I edycja konkursu "Miejsce przyjazne seniorom"

Dodano: 26.10.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Do 30 października czekają organizatorzy I edycji konkursu „Miejsce przyjazne seniorom” na zgłoszenia kandydatur. Chcą wyróżnić osoby i miejsca przyjazne seniorom.
„Miejsce przyjazne seniorom” to miejska inicjatywa, mająca na celu uhonorowanie osób i miejsc w Rzeszowie, które zapewniają przyjazną atmosferę, życzliwość i odpowiednie usługi seniorom.


Głównym celem konkursu jest wyróżnienie oraz promowanie podmiotów i miejsc w Rzeszowie, uwzględniających potrzeby i oczekiwania seniorów, dostosowujące swoją strukturę do ich potrzeb, a także oferujące produkty, usługi oraz zniżki adresowane do tej grupy mieszkańców. Ważne jest również to, aby miejsca te zapewniały przyjazną atmosferę, uprzejme traktowanie i należytą obsługę osób w wieku senioralnym.
Reklama
Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” przyznawany będzie w kilku kategoriach: administracja publiczna, kultura, edukacja i oświata, zdrowie i pomoc społeczna, sport i rekreacja, gastronomia oraz punkty usługowo-handlowe.

Mieszkańcy Rzeszowa do wyróżnienia typować mogą zarówno pracodawców, instytucje i podmioty gospodarcze, jak też osoby zasługujące na indywidualne wyróżnienie.

Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do 30.11.2021
  • listownie: Rzeszów, ul. Reformacka 6
  • e-mail: skreatywnys@onet.pl
 
Konkurs realizowany jest dzięki środkom NIW NOWE FIO.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Rzeszów

Zielona inwestycja na osiedlu Nowe Miasto

RZESZÓW. Łąka kwietna, rabata bylinowa i zakątki tematyczne – to elementy, które wypełnią nową przestrzeń rekreacyjną, która powstanie na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Ruszył przetarg na dokumentację dla budowy kładki na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 5 maja zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca PKP

RZESZÓW. W związku z rozpoczęciem prac przy budowie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, od czwartku 5 maja 2022r. na okres 30 dni, zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca kolejowego w Rzeszowie.

Reklama