Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Oto zupełnie nowa wersja piłkarzyków. Ze składanym boiskiem, interaktywnymi bramkami, dedykowaną aplikacją i robopiłkarzami w roli głównej. Poznajcie nowoczesną wersję piłkarzyków z czasów naszego dzieciństwa.

W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną. RoboSoccer, bo o nim mowa, to pierwszy na świecie projekt wykorzystujący roboty do gry w piłkę nożną. Fani footballu mogą liczyć na powiew świeżości w piłce nożnej, choć RoboSoccer to również prawdziwa gratka dla geeków technologicznych, graczy oraz entuzjastów robotyki. Autorem pomysłu jest Vadym Melnyk właściciel firmy Cerci Robotics założonej w stolicy województwa podkarpackiego.  

“Zastąpiliśmy tradycyjne piłkarzyki robotami by umożliwić grę w pełnym wymiarze, by każdy ruch zawodnika był swobodny, a piłka ciągle w grze. Plastikowe figurki zamieniliśmy na roboty wielkości myszki komputerowej. Są zwinne, szybkie, cieszą się po strzelonym golu i potrafią zwodzić przeciwnika w ataku. RoboSoccer to gra, która odkrywa naturę robotów, ich funkcjonalności, zachowania oraz zachęca ludzi do bliższego poznania się z nimi” – wyjaśnia Vadym Melnyk CEO RoboSoccera.



RoboSoccer to odpowiedź na technologiczne trendy, które panują obecnie  w branży gier. Aplikacja umożliwia odliczanie trwającego meczu, zliczanie padniętych goli oraz zamiennie z padem pozwala sterować robozawodnikamii. W przyszłości zespół planuje wprowadzić więcej funkcjonalności takich jak triki, cieszynki oraz supermoce, które sprawią, że mecze będą jeszcze bardziej atrakcyjne, wciągające i pełne dodatkowych wrażeń. 
Reklama
“Siedzieliśmy z kolegą w barze, gdzie ciągle dobiegały nas radosne okrzyki i salwy dopingu. Z jednej strony baru siedzieli ludzie pochłonięci grą na konsoli, w drugiej części słychać było kibiców oglądających mecz w telewizji. Ta cała aura entuzjazmu związanego z piłką nożną mocno nam się udzieliła. Zaczęliśmy się zastanawiać, jak połączyć te dwie grupy osób i w ten sposób zrodził się pomysł stworzenia RoboSoccera. Gry, która łączy ludzi i ich pasje” – dodaje Melnyk.

Opis możliwości gry:
 
  • Przenośna. Jej waga oraz rozmiar pozwalają na łatwe przenoszenie zestawu w każde miejsce;
  • Roboty mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki innowacyjnej technologi kół omniwheels;
  • Dwie baterie litowo jonowe o pojemności 1200 mAh gwarantują długi czas gry i zabawy;
  • Dwa poziomy wystrzału piłki pozwalają na zwinny atak i lobbowanie przeciwnika;
  • Interaktywne bramki połączone z aplikacją umożliwiają naliczanie strzelonych goli oraz czas trwania meczu.

Personalizacja robota pozwala na wybór koloru swojego zawodnika Już w październiku zespół RoboSoccera startuje z kampanią crowfundingową na portalu Kickstarter. W wyniku zboórki spółka liczy na na pozyskanie środków na dalszą produkcję oraz wysyłkę zestawów do swoich klientów. Cena zestawu rozpoczynać się będzie od $99. Więcej informacji na tej stronie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Reklama