Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

Dodano: 29.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa audyt rzeszowskich przejść dla pieszych. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Z inicjatywy Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wczoraj w Rzeszowie rozpoczął się audyt przejść dla pieszych. Ocenę przeprowadzają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Wnioski z audytu zostaną spisane i będą wprowadzane w życie w najbliższym czasie.

- W pierwszej kolejności sprawdzane były przejścia dla pieszych w ciągu al. Cieplińskiego. Tutaj zgłaszane były wnioski dotyczące przycięcia części roślin rosnących w sąsiedztwie przejść. Niektóre z roślin mogą zostać przesadzone w inne miejsca – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejne przejścia dla pieszych, które będą weryfikowane pod względem bezpieczeństwa znajdują się m.in. ulicy Słowackiego, Okulickiego, Powstańców Warszawy, Witosa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

RZESZÓW. Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób.

Rzeszów

Zmarł były wiceprezydent Rzeszowa. Miał 69 lat

RZESZÓW. Ratusz o śmierci Franciszka Kosiorowskiego, byłego wiceprezydenta Rzeszowa, został poinformowany w niedziele.

Rzeszów

Porażka Resovii w 17. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Sety: 20:25, 20:25, 13:25

Rzeszów

Ruszył przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej

RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

Akcja CBŚP na ul. Grottgera dotyczyła likwidacji sieci agencji towarzyskich

RZESZÓW, POLSKA. Zatrzymano osoby podejrzane o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich.

Rzeszów

Grzegorz Gilewicz nie będzie już dyrektorem Elektrociepłowni w Rzeszowie

RZESZÓW. Grzegorza Gilewicza na stanowisku zastąpi Paweł Majewski.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Kierowca potrącił pieszą na przejściu

RZESZÓW. Dzisiaj rano policjanci interweniowali na ul. Cieplińskiego gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Reklama