Rzeszów - Poniedziałek, 11.05.2026
Reklama

W Rzeszowie trwa demontaż iluminacji świątecznych

Dodano: 02.02.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Powoli znika świąteczne oświetlenie Rzeszowa. Firma, która podjęła się udekorowania miasta, ma czas do 14 lutego na demontaż iluminacji.

W tym sezonie za dostarczenie i montaż świątecznych dekoracji odpowiedzialna była wyłoniona w przetargu firma ADAL. W związku z corocznymi sugestiami wielu mieszkańców, dotyczącymi konieczności zmniejszenia liczby dekoracji ze względu na m.in. wysokie ceny energii czy wysoką inflację, miasto zdecydowało o udekorowaniu ozdobami tylko ścisłego centrum Rzeszowa, dzięki czemu wydało dwukrotnie mniej pieniędzy, niż w poprzednim roku.

Świąteczne iluminacje ozdobiły m.in. latanie na rynku oraz na ulicach: ul. 3 Maja, Kościuszki, Matejki i Plac Farny. Jak co roku, tradycyjnie na rzeszowskim Rynku stanęła mierząca prawie 17 metrów choinka, udekorowana bombkami w kolorach srebrnym, błękitnym i turkusowym.

Świątecznym klimatem w centrum miasta mogliśmy się cieszyć od 1 grudnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Triathlonowy weekend w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie rywalizować będą czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie. W związku z tym nastąpią zmiany w kursach autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. 

Rzeszów

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala

TYCZYN. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Tyczynie. 58-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na łąkę. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha"

RZESZÓW. W czwartek 8 czerwca, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w którym uczeestniczyć może nawet ponad 20 tys. osob. 

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu

RZESZÓW. Rozpoczął się ważny etap przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie - przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

Rzeszów

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie.

Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Reklama