Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

W Rzeszowie trwa wymiana oświetlania. Obejmie prawie 200 ulic

Dodano: 15.01.2026 r. / Redakcja

Nowe oświetlenie na ul. Architektów w Rzeszowie / fot. ZZM
Nowe oświetlenie na ul. Architektów w Rzeszowie / fot. ZZM

RZESZÓW. Blisko 2,8 mln zł miasto wyda na wymianę starego oświetlenia na nowe, energooszczędne oprawy oświetleniowe. Inwestycja jest już realizowana. LED’y zamontowane zostały już m.in. na ulicach: Podkarpackiej, Miłocińskiej, Rejtana, Dębickiej i Borowej.

Projekt wymiany oświetlenia w Rzeszowie został dofinansowany środkami z budżetu państwa. Zakres prac jest bardzo duży i obejmie prawie 200 rzeszowskich ulicach. Zamontowanych zostanie w sumie 3 822 opraw.

W ramach zadania wymienione zostaną oprawy oświetleniowe starego typu, sodowe na nowoczesne – LED. - Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo na drogach oraz oszczędzamy energię i pieniądze - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. Miasto szacuje, że dzięki wymianie opraw na nowe, zużycie energii spadnie o co najmniej 70 proc. Dzięki temu miasto chce zaoszczędzić około 2 mln zł rocznie.

Reklama

Inwestycję realizuje wyłoniona na drodze przetargu rzeszowska firma Linter Energia. Nowe oprawy LED zamontowane zostały już na takich ulicach jak m.in.: Warneńczyka, Królewskiej, Saskiej, Zygmunta Starego, Witolda, Leszka Czarnego, Sikorskiego, Lwowskiej, Rejtana, Dębickiej, Błogosławionej Karoliny, Wyspiańskiego, Bieckiej, Borowej.

Kolejne ulice, na których w najbliższy czasie zostaną wymienione oprawy to m.in. Storczykowa, Dąbrowskiego, 9 Dywizji Piechoty, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Zadanie ma być zakończone w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Reklama