Rzeszów - Sobota, 14.06.2025
Reklama

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

Dodano:

fot. Medyk
fot. Medyk
RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.
 
W okresie Świat Bożego Narodzenia, Fundacja Medyk dla Zdrowia chce wesprzeć osoby, które zostały na Ukrainie i zmagają się ze skutkami rosyjskiej agresji, w tym m.in. z brakiem wody, prądu i gazu. Dlatego uruchomiła Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie. Punkt zorganizowano w Centrum Handlowym Full Market przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie (za przychodnią CM Medyk). Jest czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 20:00. Potrzebne dary to:
 
  • odzież termiczna
  • koce i śpiwory
  • świece
  • baterie
  • agregaty
  • latarki
  • żywność długoterminowa
 
Organizatorzy zbiórki proszą, aby w miarę możliwości przekazywać rzeczy nowe, nieużywane.
 
Pomóc można również poprzez wpłacenie darowizny w dowolnej kwocie na konto Fundacji
Reklama
 
Medyk dla Zdrowia:
Bank Polskiej Spółdzielczości S. A. z siedzibą w Warszawie
ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa
Numer konta : 18 1930 1389 2700 0726 5637 0009
Tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy

 
Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.fundacja.medyk.rzeszow.pl
 
Od wybuchu wojny na Ukrainie CH Medyk oraz Fundacja Medyk dla Zdrowia pomagają uchodźcom szukającym schronienia w naszym kraju oraz tym, którzy nie opuścili swoich domów za wschodnią granicą. Pomoc ta ma wiele wymiarów - od organizacji punktu noclegowego i wsparcie psychologiczne, przez utworzenie przychodni, po organizację licznych zbiórek. To wszystko nadal jest potrzebne

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Rzeszów

W Aeropolis powstanie rój dronów do misji antysmogowych

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstanie pierwszy na świecie rój dronów do misji antysmogowych. 

Reklama