Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

W sobotę charytatywna zbiórka elektrośmieci na rzecz schroniska Kundelek

Dodano: /

RZESZÓW. W sobotę, 21 grudnia, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” oraz opiekę nad zwierzętami wolno żyjącymi. Dodatkowo za każdą sztukę wielkogabarytowego elektrosprzętu lub trzy mniejsze elektryczne śmieci można otrzymać choinkę.

Pojazdy do odbioru elektrośmieci zaparkują w godz. od 9:00 do 13:-- na parkingu przy Parku Papieskim - od strony alei Armii Krajowej oraz na parkingu przy ul. Mikołajczyka, naprzeciwko wejścia do Galerii Nowy Świat.

Każdy kilogram zebranych elektrycznych śmieci zamieni się w środki finansowe dla Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. - Zebrane podczas zbiórki pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć nie tylko na opiekę nad zwierzakami ze Schroniska "Kundelek", ale też nad zwierzętami wolno żyjącymi. A tylko w naszej placówce mamy 150 bezpańskich psów i kotów. Dlatego liczymy na zaangażowanie mieszkańców i przedświąteczne wsparcie naszej działalności – podkreśla Halina Derwisz, kierownik Miejskiego Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych „Kundelek” w Rzeszowie.

Zbiórka będzie obejmować zarówno duży sprzęt RTV i AGD, czyli pralki, lodówki, zmywarki czy kuchenki, jak i mniejszą elektronikę codziennego użytku.

Reklama

Elektryczne śmieci z domu, choinka do salonu

… tak brzmi hasło tej akcji. Bo za każdą sztukę wielkogabarytowego elektrosprzętu lub trzy mniejsze elektryczne śmieci można otrzymać świąteczne drzewko. - Porzucane w lasach śmieci, w tym także elektroodpady, to problem, z którym borykamy się cały czas. Dlatego cieszymy się z każdej inicjatywy, dzięki której elektryczne śmieci trafiają tam, gdzie ich miejsce. By podziękować mieszkańcom za troskę o środowisko naturalne, będziemy im wręczać świąteczne choinki – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, rzecznik prasowy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Przekazane odpady trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka organizowana jest w ramach projektu Elektryczne śmieci, realizowanego przez Miasto Rzeszów, Fundację Odzyskaj Środowisko i MB Recycling. Współorganizatorami zbiórki są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie i Nadleśnictwo Kolbuszowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Reklama