Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

Dodano:

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 
Organizatorzy przygotowali dla wszystkich mnóstwo atrakcji i ciekawych wyzwań, które pozwolą zwiększyć świadomość ekologiczną.

W programie:
  • florystyczne inspiracje
  • szachowe wyzwania
  • laboratorium ochrony środowiska
  • ścieżka rekreacyjno – sensoryczna
  • warsztaty kreatywności
  • eksperymenty fizyczne
  • szkolni „Pogromcy Mitów”
  • warsztaty recyklingowe
  • łamigłówki literacko – językowe
  • kącik młodego artysty
  • american snacks – kiermasz amerykańskich przekąsek
  • oprowadzanie po szkole
  • atrakcje dla najmłodszych (dmuchańce, warsztaty, animacje)
  • stoisko z rękodziełem klubu „Miłocianki”
 
Zbiórka śmieci
Reklama

Dodatkowo - każdy, kto posiada niepotrzebne elektro śmieci, makulaturę, baterie, butelki, może przynieść je na wydarzenie, a organizatorzy zadbają o ich odpowiednią segregację.

Dzień Ziemi odbędzie się na dziedzińcu przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na osiedlu Miłocin przy ul. Miłocińskiej 75 w godzinach 10:00-14:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Rzeszów

Kolejne opaski życia dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. We wrześniu rozpocznie się kolejny nabór chętnych do otrzymania tzw. opaski życia, urządzenia elektronicznego w formie bransoletki, działającego podobnie jak telefon komórkowy.

Rzeszów

Giełda winyli i płyt CD w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W ofercie znajdszie się ponad 10 tys. sztuk płyt z muzyką z całego świata i rozmaitych gatunków.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Reklama