Rzeszów - Sobota, 18.05.2024
Reklama

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

Dodano: 12.05.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 maja br. odbędzie się rajd rowerowy szlakiem GreenVelo „Tour de WSIiZ”. Wydarzenie połączone będzie z EkoPiknikiem aktywności i zdrowego odżywiania który odbędzie się na terenie Kampusu WSIiZ w Kielnarowej. Podczas poikniku odbędzie się m.in. pokaz rowerowy Krystiana Herby.

Celem organizacji rajdu jest propagowanie prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu, a także promocja zdrowego stylu życia i zrównoważonej turystyki rowerowej w województwie podkarpackim. Trasa rajdu została zaplanowana w taki sposób, aby promować istniejącą infrastrukturę rowerową – ścieżki rowerowe w Rzeszowie oraz szlak rowerowy GREEN-VELO. Pośrednim celem organizacji wydarzenia jest promowanie roweru jako środka transportu, dzięki któremu możemy bez problemu płynnie poruszać się po zatłoczonych miastach, aktywnie wypoczywać, a w konsekwencji skutecznie ograniczać emisję CO2.

„Tour de WSIiZ” wystartuje 13 maja 2023 roku o godz. 9:30. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Jej start zlokalizowany będzie przy siedzibie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego, a meta znajdzie się na Kampusie uczelni w Kielnarowej. Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe punkty startowe dla tych, którzy zechcą dołączyć do rajdu w 1/3 i 2/3 odległości trasy. Trasa rajdu ma umiarkowany poziom trudności. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał będzie ratownik medyczny, a cała trasa rajdu zostanie zabezpieczona przez policję. Trasy przejazdu nie będą zamykane, a w newralgicznych miejscach ruchem kierowała będzie policja. Cała trasa znajduje się TUTAJ.

Po dotarciu na metę na uczestników czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby. Otwarte będą również strefy aktywności, dietetyki, rehabilitacji i rozrywki. 
Reklama
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Pula miejsc na rajd została już wyczerpana, ale cały czas otwarte są zapisy na listę rezerwową. Można też cały czas zapisywać się do udziału w EkoPikniku, który otwarty jest dla mieszkańców województwa. Zapisy dostępne są TUTAJ.
 
Wszyscy uczestnicy rajdu, którzy w swoich mediach społecznościowych podzielą się zdjęciem z Tour de WSIiZ i użyją hasztagu: #jadezwsiz wezmą udział w losowaniu nagród. Do wygrania gadżety rowerowe oraz sprzęt sportowy.

 
Plan Rajdu Rowerowego Tour de WSIiZ:
 
9:30 - Rozpoczęcie zbiórki przy Kampusie WSIiZ w Rzeszowie na ul. Sucharskiego 2
10:30 - Start Rajdu
13:30 - Planowany przyjazd na metę na terenie Kampusu WSIiZ w Kielnarowej
13:30 – 16:15 - Rozpoczęcie Ekopikniku aktywności i zdrowego odżywiania, w tym między innymi:
strefa zabaw – atrakcje i zabawy dla dzieci,
strefa zdrowia – sprawdź swoje ciśnienie, poznaj techniki automasażu i uzyskaj porady dietetyczne,
strefa atrakcji – konkursy z nagrodami, sprawdź się w jeździe w alkogoglach,
strefa rowerów – przyjdź i wypróbuj! + porady rowerowe, przegląd bezpieczeństwa roweru,
strefa beauty – malunki na dziecięcych buziach i porady kosmetologiczne.
13:30 - Poczęstunek – kiełbaska z grilla i małe co nieco,
14:30 – 15:00 - Niesamowity pokaz – rowerowe show Krystiana Herby,
16:00 - Finał konkursu „Be Eco – zaprojektuj kask rowerowy”,
16:15 – 16:30 - Rozlosowanie nagród wśród uczestników rajdu – w tym roweru!
17:00 - Zakończenie Rajdu.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu wydarzenia.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama