Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

W sobotę w Rzeszowie Bieg Świadomości o Zespole Pradera – Williego. Będą również atrakcje i koncerty na Rynku

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. „Zróbmy pomarańczową rewolucję!” – to hasło Biegu Świadomości o Zespole Pradera-Williego, który już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie. Uczestnicy pobiegną, by okazać solidarność wobec osób urodzonych z zespołem Pradera-Williego. Organizatorem wydarzenia jest rzeszowski oddział Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Bieg w Rzeszowie dedykowany jest chorym urodzonym z zespołem Pradera-Williego, czyli chorobą wiecznego głodu.  Do uczestników można dołączyć nawet w ostatniej chwili, wpisując się przed startem na listę uczestników. Warto mieć na sobie coś pomarańczowego – ten kolor symbolizuje chorobę wiecznego głodu. 

O godzinie 12.00 organizatorzy zapraszają całe rodziny na Magiczny Dzień Dziecka na Skwerze Millenium Hall. Natomiast bieg rozpocznie się o godzinie 15.00. Biegacze wystartują z Millenium Hall, metą będzie rzeszowski rynek, gdzie na uczestników czekać będą liczne atrakcje (występy artystyczne, konkursy).


Zespół Pradera-Williego to choroba uwarunkowana genetycznie i nieuleczalna,  na razie nie ma sposobu naprawienia uszkodzonego DNA. W Polsce co roku z PWS rodzi się kilkanaścioro dzieci. Chory nigdy sam nie zapanuje nad własnym głodem, ponieważ do jego mózgu nie dochodzi informacja, że jest najedzony. Będzie dążył do zdobycia jedzenia za wszelką cenę, co może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego trzeba stworzyć pierwszy w Polsce dom, w którym dorośli chorzy będą mogli zamieszkać na stałe – bezpiecznie i pod odpowiednią opieką. Tego zadania podjęła się Fundacja „Potrafię Pomóc”.
Reklama
Bieg oraz inne atrakcje przygotowane na 1 czerwca, to kolejny sposób na to, by więcej osób dowiedziało się, czym jest choroba wiecznego głodu. 

PROGRAM WYDARZENIA:

- od godziny 12.00, Skwer Millenium Hall - Magiczny Dzień Dziecka (magiczne pokazy iluzjonisty, wspólne czarowanie, zabawy z klaunem, szczudlarze, pokazy cyrkowe, żonglerka piłkami, latające talerze, kręcenie poi, wielkie zbijanie cukierkowej piniaty, słodkie upominki, konkursy z nagrodami, plac zabaw, wielkie bańki mydlane, balonowe zoo, dmuchańce i wiele innych atrakcji);

- bieg wystartuje o godzinie 15.00 z Millenium Hall. Uczestnicy ukończą bieg na Rynku Rzeszowskim;

- w rynku, po zakończeniu biegu, na dorosłych i dzieci będą czekać liczne atrakcje (licytacje, konkursy z nagrodami, występy artystyczne: Zespół Tańca Nowoczesnego „Koloret", Dziewczęca Orkiestra Dęta, koncert zespołu DOC).

Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Rzeszowa.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czerwiec w Jasionce również rekordowy: drugi najlepszy miesiąc w historii

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. pasażerów obsłużyło w czerwcu podrzeszowskie lotnisko – to o 15 procent więcej niż rok temu w tym samym czasie. To drugi najwyższy wynik w historii i najlepszy szósty...

Rzeszów

Poranny wypadek na al. Wyzwolenia. 69-letnia piesza trafiła do szpitala

RZESZÓW. 69-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala.

JelczTour

Wakacyjne przejażdżki starym Jelczem po Rzeszowie [Rozkład jazdy]

RZESZÓW. Przejażdżka zabytkowym Jelczem po Rzeszowie, to kolejna atrakcja, jaką przygotowało miasto wspólnie z instytucjami kultury oraz ZTM i MPK na okres wakacyjny. Kursy odbywać się będą z przewodnikiem. Start już w...

Rzeszowskie opowieści

Premiera nowego pokazu specjalnego fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, swoją premierę będzie miał nowy, dwuczęściowy pokaz specjalny fontanny multimedialnej, przygotowany z okazji jubileuszu miasta.

WAKACJE W RZESZOWIE

Rzeszowski Zamek otwarty dla zwiedzających

RZESZÓW. Do końca wakacji Zamek w Rzeszowie będzie otwarty w weekendy dla ruchu turystycznego. Półtoragodzinne zwiedzanie z przewodnikiem obejmie m.in. salę balową, wieżę zamkową i podziemia dawnego więzienia.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać Centrum Pomocy Dzieciom. Podpisano list intencyjny

RZESZÓW. 2 lipca 2024 r. podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia w stolicy Podkarpacia Centrum Pomocy Dzieciom. W całym kraju tego typu placówek jest tylko 9.

Rzeszów

Są wolne miejsca w rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Trwa nabór do miejskich żłobków. W ośmiu placówkach jest jeszcze 101 wolnych miejsc. Rekrutacja uzupełniająca na wrzesień 2024 r. odbędzie się w sierpniu.

Rzeszów

Otoczenie pomnika Jana Kochanowskiego w nowej aranżacji [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy nowej aranżacji otoczenia pomnika Jana Kochanowskiego na osiedlu 1000-lecia w Rzeszowie. Inwestycję zrealizowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama