Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

Dodano: 27.07.2022 r.

fot. Archiwum KWP Rzeszów
fot. Archiwum KWP Rzeszów
RZESZÓW. W środę, 27 lipca na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Rzeszowie rozpoczną się o godz. 10:00 mszą świętą w kościele farnym pod przewodnictwem Bp Ordynariusza. Następnie uczestnicy wydarzenia przeniosą się na plac przed świątynią, gdzie o godz. 11:00 rozpoczną się główne uroczystości.

Obchodom będzie towarzyszył policyjny piknik, który zorganizowany zostanie w Białym Ogrodzie przy Placu Farnym. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym m.in.:

- pokaz policyjnych pojazdów (radiowozów, motocykli, w tym Harley Davidson)
- pokaz policyjnego wyposażenia (prewencji, ruchu drogowego, techniki kryminalistycznej)
- obecność patroli konnych i rowerowych
- pokaz tresury psa służbowego
- stoiska profilaktyczne

Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli spotkać policyjną maskotkę – Misia Popo oraz skorzystać auto-chodzików.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Rzeszów

Piesi potrąceni na pasach. Wszyscy trafili do szpitala

RZESZÓW. Potrącenia miały miejsce na ul. Warszawskiej, ul. Leszka Czarnego oraz na ul. Lwowskiej. 

Reklama