Reklama

Aktualności Rzeszów

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej

Dodano: 18.09.2019

W strefie Rzeszów-Dworzysko powstaje nowy budynek straży pożarnej - Aktualności Rzeszów

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

RZESZÓW. W strefie Rzeszów – Dworzysko powstaje Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Aktualnie rozpoczynają się prace wykończeniowe.

17 września, w strefie Rzeszów-Dworzysko odbył się briefing prasowy, podczas którego została podsumowana dotychczasowa realizacji inwestycji rzeszowskich strażaków. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec oraz komendant miejski PSP w Rzeszowie st. bryg. Tomasz Baran.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w 2017 r. Dzięki środkom finansowym prezydenta Miasta Rzeszowa wykonana została dokumentacja projektowa. Na początku 2018 r. uzyskano pozwolenie na budowę obiektów straży pożarnej, w kwietniu ogłoszony został przetarg w wyniku, którego wyłoniony został generalny wykonawca tj. firma Baudziedzic z siedzibą w Rudnej Małej, który realizuje całość inwestycji tj. budynek główny wraz z placami wewnętrznym i zewnętrznym, wspinalnię służącą m.in. do suszenia i serwisu węzy strażackich oraz wielofunkcyjne boisko sportowe będące elementem wspomagającym utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej strażaków.

Umowa na realizację powyższego zadania podpisana została 4 września 2018 roku, natomiast oficjalne przekazanie terenu, placu budowy i rozpoczęcie prac ziemnych nastąpiło 11 września 2018 roku. Do końca 2018 r. wykonane zostały związane z budową fundamentów jak również główna konstrukcja budynku garażowego oraz I kondygnacja budynku administracyjno – biurowego.

Obecnie budynek strażnicy znajduje się w stanie surowym zamkniętym i rozpoczyna się następny etap inwestycji, czyli prace wykończeniowe oraz instalacyjne wewnątrz budynku. Place wewnętrzny i zewnętrzny zostały w 80 % utwardzone kostką brukową,  wykonano podbudowę pod boisko wielofunkcyjne, bieżnię oraz wybudowano dwie z trzech kondygnacji budynku wspinalni sportowej. Nowo budowana jednostka spowoduje znaczne skrócenie czasów dojazdu do zdarzeń w północno-zachodniej jego części, wpłynie na poprawę zabezpieczenia stref przemysłowych oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów-Jasionka. Zastępy ratownicze także dużo szybciej dotrą do zdarzeń na autostradzie i nowo budowanej drodze ekspresowej.REKLAMA


fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Po zakończonych pracach budowlanych na terenie nowej jednostki znajdziemy nowoczesny budynek, składający się m.in. z części administracyjno-biurowej, sal podziału bojowego, hali garażowej, części magazynowo-warsztatowej, stacji obsługi ODO przeznaczonej do prowadzenia przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań ochrony chemicznej, myjni samochodów pożarniczych, sali szkoleniowej, sali edukacyjnej „OGNIK” sprzyjającej kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży oraz komory dymowej niezbędnej do szkolenia strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Dodatkowo obiekt będzie przystosowany do pełnienia funkcji rezerwowego stanowiska kierowania podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Na nowoczesną bryłę zaprojektowanego budynku składają się trzy proste, jednolite segmenty. Całość założenia dopełnia bryła obiektu wspinalni, na której zaplanowano suszarnię węży, ściankę wspinaczkową oraz infrastrukturę niezbędną do ćwiczenia sportu pożarniczego. Budowę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3, przewidziano na lata 2018-2020 w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

Reklama
Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r. ...

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?  - Aktualności Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł. ...

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł - Aktualności Rzeszów

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł

RZESZÓW. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyz...

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Według planów, inwestycja za blisko 8 mln zł ma zostać zakończona na przełomie września i października 2020 roku. ...

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę - Aktualności Rzeszów

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę

RZESZÓW. Na ul. Rejtana doszło do potrącenia rowerzysty. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem