Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

W szkole przy al. Rejtana będzie nowa winda

Dodano: 24.09.2024 r. / Redakcja

fot. Adam Lampart / UM Rzeszów
fot. Adam Lampart / UM Rzeszów

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku wymieniona zostanie winda i podnośnik w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy al. Rejtana. Koszt inwestycji to 368 tys. zł.

- W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy al. Rejtana w Rzeszowie uczy się ponad 1,1 tys. dzieci, z których część wymaga specjalnych warunków. Aby je poprawić konieczna jest wymiana windy i podnośnika na nowe – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Przetarg na realizację inwestycji został już rozstrzygnięty. Spośród trzech firm, które zgłosiły swoje propozycje, wybrano ofertę spółki Lift Rzeszów. Jej zadaniem będzie demontaż starej windy hydraulicznej i podnośnika. Następnie zostanie dostarczona i zamontowana nowa winda osobowa i podnośnik elektryczny. Nowe windy będą dostosowane do potrzeb osób słabowidzących i słabosłyszących. Wykonawca odnowi także szyb windowy, dostosuje sterowanie i zasilanie.

Prace mają potrwać do 1 grudnia 2024 r.

– W naszej szkole mamy 1128 uczniów, w tym 143 ma orzeczenia o kształceniu specjalnym, 34 ma stwierdzoną niepełnosprawność ruchową, a wśród nich 8 porusza się na wózkach inwalidzkich, 19 naszych wychowanków jest słabosłyszących i 8 słabowidzących. Stara winda i inne urządzenia mają po 25 lat i ich wymiana była po prostu niezbędna - podkreśla Małgorzata Dołowacka, dyrektor ZSO nr 4 w Rzeszowie.

.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Reklama