Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

Dodano: 23.01.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Głównym celem, dla którego powołuje się pełnomocnika ds. praw pacjenta, jest zapewnienie najwyższej jakości opieki podczas hospitalizacji oraz ochrony praw pacjentów.

Zgodnie z art. 40a ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1545), do zadań pełnomocnika należy m.in. udział w rozpatrywaniu skarg pacjentów, analiza nieprawidłowości dotyczących realizacji praw pacjenta i proponowanie działań naprawczych oraz prowadzenie szkoleń z zakresu praw pacjenta.

Reklama

"Pełnomocnik Praw Pacjenta posiada bogate doświadczenie w obszarze ochrony praw pacjenta oraz znajomość systemu ochrony zdrowia, co pozwoli na efektywne działanie na rzecz pacjentów. Jesteśmy przekonani, że Jego obecność przyczyni się do podniesienia standardów w naszym szpitalu oraz wzmocnienia zaufania pacjentów i utrzymania pozytywnego wizerunku placówki medycznej. Razem możemy stworzyć jeszcze lepsze miejsce dla naszych pacjentów" – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu KSW nr w Rzeszowie.

Z doktorem Witoldem Skrętem, pełniącym obowiązki pełnomocnika ds. praw pacjenta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, można skontaktować się drogą mailową, pisząc na adres pelnomocnik@szpital2rzeszow.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 17 86 64 701


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków od 16 marca

RZESZÓW. Od środy (16.03) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie będzie przyjmował wnioski od uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie, 75-letni rowerzysta został potrącony przez samochód ciężarowy. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Reklama