Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

Dodano: 07.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
 
Wygląda na to, że w tym sezonie mieszkańcy Rzeszowa i turyści nie będą mogli skorzystać z roweru miejskiego. Póki co miasto nie planuje uruchomienia wypożyczalni, tłumacząc swoją decyzję względami bezpieczeństwa pracowników obsługujących wypożyczalnię, wzrostem kosztów jej działania oraz małym zainteresowaniem usługą ze strony mieszkańców w poprzednim sezonie.
 
Zdaniem ratusza, w obecnej sytuacji epidemicznej, jednoślady musiałyby być regularnie dezynfekowane, a ze względu na charakter systemu miejskiej wypożyczalni, który pozwala na pozostawienie roweru w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie, byłoby to znacznie utrudnione. Dodatkowo, aby system sprawniej funkcjonował, przydałoby się więcej rąk do pracy, a to z kolei wygenerowałoby większe koszty.
 
Reklama
„Brak wyznaczonych stacji rowerowych, w których bazowałyby rowery, powoduje konieczność pokonania sporego dystansu w celu dotarcia do każdego roweru i jego odkażenia. Wynikiem tego jest potrzeba zaangażowania większej ilości osób do obsługi wypożyczalni, a co za tym idzie zwiększenia kosztów jej działania.” – informuje Maciej Chłodnicki.
 
Jak się okazuje, na decyzję ratusza wpływ miały również statystyki. Zdaniem rzecznika, w poprzednim sezonie rower miejski cieszył się małym zainteresowaniem.
 
„Podejmując decyzję o nieuruchomianiu wypożyczalni rowerów wzięliśmy także pod uwagę niewielkie zainteresowanie rowerami w ubiegłym roku.  Były one bowiem wypożyczone ok. 25 tys. razy, co jak na liczbę mieszkańców Rzeszowa nie stanowi zbyt wysokiego procentu." - stwierdza rzecznik.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy, kiedy otwarcie lodowiska przy ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Firma Lodowa Tafla ogłosiła datę otwarcia największego w Rzeszowie krytego lodowiska, które powstało przy ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

FOTO. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne po zachodzie słońca. Nowe zdjęcia inwestycji

RZESZÓW. Budowa miejskiej części Rzeszowskie Centrum Komunikacyjnego jest już na finiszu. Trwają procedury odbiorowe zarówno części parkingowej jak i przebudowanego układu komunikacyjnego. Po ich zakończeniu RCK zostanie udostępnione mieszkańcom.

Rzeszów

Wystartował nowy, miejski serwis dla miłośników sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Sportowyrzeszow.pl – pod taką domeną miasto uruchomiło nowy serwis informacyjny z myślą o miłośnikach sportu w Rzeszowie.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa 2024. Więcej pieniędzy na edukację

RZESZÓW. Ponad 860 mln zł zapisano w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa na edukację. To prawie połowa wydatków miasta zaplanowanych na 2024 rok.

Rzeszów

Trwa budowa lodowiska przy ul. Wyspiańskiego. Otwarcie w święta? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Wyspiańskiego powstaje największe w Rzeszowie kryte lodowisko. Jego powierzchnia to 1200 m2. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, otwarcie obiektu odbędzie się 26 grudnia o godz. 12:00.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstał Park dla Seniora. Można wypocząć i poćwiczyć [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstał park dedykowany starszym mieszkańcom miasta. W nowym ogrodzie zamontowano m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń.

Rzeszów

Wybuch gazu w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte. Ewakuacja mieszkańców

RZESZÓW. Mężczyzna, który w momencie eksplozji przebywał w mieszkaniu, został zabrany do szpitala.Konieczna była ewakuacja 16 osób z sąsiednich mieszkań. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W święta, sylwestra i Nowy Rok autobusy pojadą wg niedzielnego i świątecznego rozkładu jazdy.

Reklama