Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
 
Wygląda na to, że w tym sezonie mieszkańcy Rzeszowa i turyści nie będą mogli skorzystać z roweru miejskiego. Póki co miasto nie planuje uruchomienia wypożyczalni, tłumacząc swoją decyzję względami bezpieczeństwa pracowników obsługujących wypożyczalnię, wzrostem kosztów jej działania oraz małym zainteresowaniem usługą ze strony mieszkańców w poprzednim sezonie.
 
Zdaniem ratusza, w obecnej sytuacji epidemicznej, jednoślady musiałyby być regularnie dezynfekowane, a ze względu na charakter systemu miejskiej wypożyczalni, który pozwala na pozostawienie roweru w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie, byłoby to znacznie utrudnione. Dodatkowo, aby system sprawniej funkcjonował, przydałoby się więcej rąk do pracy, a to z kolei wygenerowałoby większe koszty.
 
Reklama
„Brak wyznaczonych stacji rowerowych, w których bazowałyby rowery, powoduje konieczność pokonania sporego dystansu w celu dotarcia do każdego roweru i jego odkażenia. Wynikiem tego jest potrzeba zaangażowania większej ilości osób do obsługi wypożyczalni, a co za tym idzie zwiększenia kosztów jej działania.” – informuje Maciej Chłodnicki.
 
Jak się okazuje, na decyzję ratusza wpływ miały również statystyki. Zdaniem rzecznika, w poprzednim sezonie rower miejski cieszył się małym zainteresowaniem.
 
„Podejmując decyzję o nieuruchomianiu wypożyczalni rowerów wzięliśmy także pod uwagę niewielkie zainteresowanie rowerami w ubiegłym roku.  Były one bowiem wypożyczone ok. 25 tys. razy, co jak na liczbę mieszkańców Rzeszowa nie stanowi zbyt wysokiego procentu." - stwierdza rzecznik.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Dodatkowe połączenie z Jasionki do stolicy Włoch

RZESZÓW/JASIONKA. Od 29 października samoloty Wizz Air latają trzy razy w tygodniu z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu.

Reklama