Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

W tym sezonie nie zobaczymy nowych pokazów na fontannie multimedialnej. Wina wykonawcy?

Dodano:

fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
RZESZÓW. Nowych pokazów w tym roku nie będzie, wykonawca nie przedstawił ostatecznej wersji. Miasto przesuwa premierę na przyszły sezon.

Pokazy jakie mieszkańcy i turyści oglądają na fontannie multimedialnej mają już swoje lata i z dużym prawdopodobieństwem zbieżności opinii możemy stwierdzić, że wałkowanie rok w rok tym samych pokazów nikomu i niczemu nie służy.  

Takie pokazy jak „Folk dookoła świata” czy chociażby „Walka Tytanów” najzwyczajniej w świecie mogły się już znudzić. W tym roku miało być inaczej, ratusz zaplanował premierę dwóch nowych spektakli, jednak rzeczywistość szybko zweryfikowała zamierzenia władz miasta.

„Nie otrzymaliśmy od wykonawcy ostatecznej wersji, ponieważ chcieliśmy wprowadzić kilka poprawek. Cały czas czekamy, wykonawca ma termin do końca września, aby przesłać nam tą wersję, aczkolwiek jest już trochę późno, sezon już się kończy więc prawdopodobnie premiera nastąpi w przyszłym sezonie” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.
Reklama
Pierwotnie premiera nowych spektakli miała nastąpić 13 lipca. Pierwszym z nowych pokazów miała być wizualizacja inspirowana „Czterema porami roku” Vivaldiego, kolejna część miała nosić tytuł „Małe rzeczy w dużej skali”.

Dodajmy, że.09.2019 nie odbędzie się pokaz popołudniowy na fontannie multimedialnej o godz. 17.00, gdyż przy al. Lubomirskich organizowana jest impreza w ramach Dnia Współpracy Europejskiej 2019.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Do czerwca odnowione zostanie oznakowanie poziome na rzeszowskich ulicach. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Podwisłocze samochód potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 41-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy. Kobieta trafiła na badania do szpitala.

Rzeszów

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. 

Rzeszów

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje 400-metrowa droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Inwestycja o wartości 6,37 mln zł ma być gotowa jesienią br.

Rzeszów

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstanie Park dla Seniora [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstanie Park dla Seniora. Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany jeszcze w tym miesiącu.  

Rzeszów

Kolejny fragment ulicy Wyspiańskiego będzie przebudowany

RZESZÓW. Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego. Będzie szerzej i bezpieczniej.

Reklama