Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Z wnioskiem o poszerzenie prezydium Rady Miasta wyszedł Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa, jednocześnie określając osobę jaka to stanowisko miałaby objąć. Radny Waldemar Szumny zgodził się na swoją kandydaturę i Rada rozpoczęła głosowanie.

Powołano komisję skrutacyjną, odpowiadającą za poprawne przeprowadzenie wyborów. W jej skład weszło trzech radnych. Witold Walawender, Mateusz Szpyrka i Maria Warchoł.

Po przeprowadzeniu głosowania okazało się, że 22 radnych opowiedziało się na korzyść Waldemara Szumnego, 2 radnych było przeciw a 3 wstrzymało się od głosu.

„Jestem wielkim zwolennikiem, tego żeby nie było podziałów, albo przynajmniej żeby były ograniczone” – mówił radny Szumny.

Waldemar Szumny funkcję wiceprzewodniczącego dzielił będzie z Konradem Fijołkiem oraz Wiesławem Bużem.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. 

Rzeszów

Od czerwca wracają kursy linii nr 5

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od czerwca wrócą kursy linii nr 5. Wycofana natomiast zostanie linia nr 48.

Rzeszów

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Do czerwca odnowione zostanie oznakowanie poziome na rzeszowskich ulicach. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Podwisłocze samochód potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 41-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy. Kobieta trafiła na badania do szpitala.

Rzeszów

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. 

Rzeszów

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje 400-metrowa droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Inwestycja o wartości 6,37 mln zł ma być gotowa jesienią br.

Rzeszów

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Reklama