Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Ważna informacja dla mieszkańców. Zmiana banku obsługującego Urząd Miasta Rzeszowa

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, od 1 czerwca 2025 r. zmienia się bank obsługujący finanse Miasta Rzeszowa. W związku z tym wpłaty gotówkowe bez prowizji m.in. opłaty skarbowej, podatków oraz należności za wywóz odpadów komunalnych będą przyjmowane w nowych miejscach. Tych będzie więcej niż dotychczas.

Od 1 czerwca Urząd Miasta Rzeszowa będzie obsługiwany przez Bank Pekao S.A. Oferta tego banku, wybrana w postępowaniu przetargowym, była finansowo najkorzystniejsza dla miasta. W związku z tym zajdą zmiany dotyczące opłat wnoszonych przez mieszkańców. Dotychczas gotówkowe wpłaty bez prowizji, za odbiór odpadów, czy też podatek od nieruchomości, można było uiszczać w czterech punktach kasowych Urzędu Miasta Rzeszowa. Po zmianie, czyli po 1 czerwca 2025 r., takich bezprowizyjnych opłat gotówkowych na nowe rachunki bankowe będzie można dokonywać aż w 15 placówkach na terenie całego Rzeszowa. Te miejsca to:

- Bank Pekao SA – ul. 3 Maja 21,
- Bank Pekao SA – ul. Słowackiego 5,
- Bank Pekao SA – al. Cieplińskiego 1,
- Bank Pekao SA – al. Powstańców Warszawy 8,
- Poczta Polska – ul. Asnyka 9,
- Poczta Polska – ul. Dąbrowskiego 77,
- Poczta Polska – al. Rejtana 69,
- Poczta Polska – ul. Lwowska 6,
- Poczta Polska – al. Witosa 21,
- Poczta Polska – al. Piłsudskiego 44,
- Poczta Polska – ul. Pelczara 6,
- Poczta Polska – ul. Goździkowa 11/3,
- Poczta Polska – ul. Powstańców Wielkopolskich 4,
- Poczta Polska – ul. Starzyńskiego 2,
- Poczta Polska – ul. Leska 2.

Punkty kasowe, które znajdowały się w czterech lokalizacjach: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, ul. Hanasiewicza 10 będą zamknięte.

Reklama

W dwóch lokalizacjach Urzędu Miasta Rzeszowa - przy pl. Ofiar Getta 7 oraz ul. Kopernika 15 dostępne są opłatomaty, które umożliwiają także dokonanie wpłat gotówkowych.

Ważne! Po 1 czerwca 2025 r. wpłaty należności za podatki oraz za wywóz odpadów komunalnych GOTÓWKĄ będzie można dokonać:

- BEZ PROWIZJI, tylko na NOWE NUMERY kont bankowych, które dostępne będą od 3 czerwca 2025 r. w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Rzeszowa.
- NA DOTYCHCZASOWE NUMERY KONT funkcjonujące do 31 grudnia 2025 r., przy czym te wpłaty od 1 czerwca 2025 r. będą objęte prowizją.

Szczegółowych informacji na temat nowych kont bankowych udzielą pracownicy w merytorycznych wydziałach Urzędu Miasta Rzeszowa. Infolinia Urzędu Miasta Rzeszowa: 17 788 99 00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Reklama