Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

We wtorek, 29 marca 2022 r. podczas konferencji prasowej w terminalu pasażerskim portu lotniczego Rzeszów-Jasionka przedstawiono letnią siatkę połączeń z podrzeszowskiego lotniska.

– Z oczywistych powodów nie polecimy w tym roku z Rzeszowa do Odessy, ale mam przyjemność poinformować, że w tym sezonie wakacyjnym LOT uruchomi połączenie do Wenecji – zapowiedział prezes Adam Hamryszczak. Połączenia z miastem zakochanych rozpoczną się w czerwcu i będą realizowane w niedziele.

Od 7 maja ruszają połączenia z Jasionki do Gdańska. Loty wykonywane będą dwa razy w tygodniu - w środy i soboty.

– To sprawdzona destynacja, którą podczas pandemii mieszkańcy nie tylko naszego regionu chętnie wybierali na czas urlopu – opowiadał prezes lotniska.

Te trasy uzupełniają ofertę LOT-u, w której znalazły się wcześniej krajowe trasy do Olsztyna i Warszawy, gdzie zwiększono liczbę rotacji do czterech na dzień, a także sprawdzoną wakacyjną destynację do chorwackiego Zadaru.

Nie zapomniano też o połączeniu do amerykańskiego Newark.

– Jesteśmy jedynym regionalnym lotniskiem do miliona pasażerów w Europie, z którego operują regularne loty transatlantyckie – przypomniał Adam Hamryszczak.

Prezes dodawał: – Nie tylko LOT rozwija swoją siatkę połączeń. Słoneczny Brzeg w Bułgarii to pewniak w naszej ofercie, od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów z południowej Polski, więc liczymy na duże obłożenie na tym kierunku. Lataliśmy już tam z innymi przewoźnikami, z LOT-em i Ryanairem, a teraz od czerwca tę trasę obsługiwał będzie Wizz Air.

Loty różowo-białymi Airbusami do Burgas odbywać się będą od 19 czerwca, w czwartki i niedziele.

– Z pewnością wielu pasażerów skorzysta również z lotów Wizzaira do Oslo Torp, Eindhoven i Londynu Luton, które również są oferowane w naszym letnim rozkładzie lotów – wspomniał Adam Hamryszczak.

Wciąż jednym z największych operatorów podrzeszowskiego lotniska jest Ryanair.

– Irlandzki przewoźnik od lat nie zawodzi naszych pasażerów na trasach do Wielkiej Brytanii i Irlandii – podkreślał prezes.

W 2022 roku z Jasionki można latać Boeingami 737 tych tanich linii do Londynu: Luton i Stansted oraz Bristolu, Dublina, East Midlands i Manchesteru.
Reklama
Rzeszowskie lotnisko stawia mocno na dedykowane loty wakacyjne.

– Lista takich destynacji cały czas się krystalizuje i myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie w Hiszpanii, Grecji, Turcji, Albanii lub Bułgarii – podkreślał Adam Hamryszczak.

– Aby zachęcić wszystkich do korzystania z naszej oferty uruchamiamy nową kampanię promocyjną. Powstały również nowe podstrony, na których prezentujemy wszystkie destynacje, zarówno czarterowe, jak i regularne  – dodawała Anna Kubik-Nieckarz, kierownik działu marketingu i obsługi klienta rzeszowskiego lotniska.

Przypomniała o udogodnieniach dla rodzin z dziećmi w ramach akcji „Lotnisko przyjazne rodzinom” oraz planowanych promocjach.

Sezon letni 2022 z Jasionki:


PLL LOT (39 rotacji tygodniowo do sześciu miast):
  • Wenecja (Włochy) – od 12.06 w niedziele
  • Zadar (Chorwacja) - od 18.06 w soboty
  • Nowy Jork / Newark (USA) - w poniedziałki
  • Gdańsk – od 7.05 w środy i soboty
  • Olsztyn - Mazury - od 18.06 w poniedziałki i soboty
  • Warszawa – 32 rotacje tygodniowo (pięć od poniedziałku do piątku, cztery w soboty i trzy w niedziele)

Wizz Air (9 rotacji w tygodniu do czterech miast):
  • Burgas (Bułgaria)- od 19.06 w czwartki i niedziele
  • Eindhoven (Holandia) - w czwartki i niedziele
  • Oslo Torp (Norwegia) - od 1.04 w poniedziałki i piątki
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) - we wtorki, czwartki i soboty

Ryanair (6 kierunków i 20 rotacji tygodniowo do 5 miast):
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) – we wtorki, czwartki, soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) – od poniedziałku do niedzieli (środa i niedziela dwa razy dziennie)
  • Manchester (Wielka Brytania) – w środy i niedziele
  • Bristol (Wielka Brytania) - w poniedziałek i piątek
  • East Midlands (Wielka Brytania) - od 3.05 we wtorki i soboty
  • Dublin (Irlandia) – w czwartki i niedziele
Czartery (13 rotacji tygodniowo, 5 krajów i 8 miast):
  • Tirana (Albania)
  • Burgas (Bułgaria) - od 10.06 w piątki
  • Antalya (Turcja) - od 30.04 w środy i soboty
  • Bodrum (Turcja) - od 16.06 w czwartki
  • Heraklion (Grecja) - od 29.05 w niedziele
  • Rodos (Grecja) - od 30.05 w poniedziałki
  • Zakynthos (Grecja) - od 3.06 w piątki
  • Majorka (Hiszpania) 

Więcej informacji na stronie internetowej www.rzeszowairport.pl w zakładkach WAKACJE 2022 i LOTY 2022.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatna komunikacja miejska na mecz Polska - Niemcy na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Już jutro w Rzeszowie wielkie piłkarskie wydarzenie. Wszyscy kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na os. Pobitno powstaje ogromny zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie realizuje dużą inwestycję na osiedlu Pobitno. Powstaje tam nowy zbiornik, który zwiększy zapasy wody pitnej dla mieszkańców Rzeszowa. Koszt inwestycji to blisko 24 mln...

Rzeszów

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana metodą "na policjanta"

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od niej sporą sumę pieniędzy. Kontaktując się z pokrzywdzoną, używał hasła „róża”.

Rzeszów

ZTM Rzeszów. Od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy. Rusza pilotażowa linia nr 61

RZESZÓW. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu transportu Miejskiego w Rzeszowie, od piątku (1.10) trzy autobusy komunikacji miejskiej zmienią swój rozkład jazdy, Ruszy również nowa linia, która połączy Matysówkę z Zalesiem.

Rzeszów

W niedzielę biegowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 3 października startuje 9. edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego, któremu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”.

Rzeszów

Stop nielegalnym wyścigom. Sobotnia akcja rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Ponad 90 samochodów i kierowców skontrolowali w minioną sobotę rzeszowscy policjanci w ramach akcji „Stop nielegalnym wyścigom”. Działanie funkcjonariuszy związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie.  

Rzeszów

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Reklama