Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

We wtorek, 29 marca 2022 r. podczas konferencji prasowej w terminalu pasażerskim portu lotniczego Rzeszów-Jasionka przedstawiono letnią siatkę połączeń z podrzeszowskiego lotniska.

– Z oczywistych powodów nie polecimy w tym roku z Rzeszowa do Odessy, ale mam przyjemność poinformować, że w tym sezonie wakacyjnym LOT uruchomi połączenie do Wenecji – zapowiedział prezes Adam Hamryszczak. Połączenia z miastem zakochanych rozpoczną się w czerwcu i będą realizowane w niedziele.

Od 7 maja ruszają połączenia z Jasionki do Gdańska. Loty wykonywane będą dwa razy w tygodniu - w środy i soboty.

– To sprawdzona destynacja, którą podczas pandemii mieszkańcy nie tylko naszego regionu chętnie wybierali na czas urlopu – opowiadał prezes lotniska.

Te trasy uzupełniają ofertę LOT-u, w której znalazły się wcześniej krajowe trasy do Olsztyna i Warszawy, gdzie zwiększono liczbę rotacji do czterech na dzień, a także sprawdzoną wakacyjną destynację do chorwackiego Zadaru.

Nie zapomniano też o połączeniu do amerykańskiego Newark.

– Jesteśmy jedynym regionalnym lotniskiem do miliona pasażerów w Europie, z którego operują regularne loty transatlantyckie – przypomniał Adam Hamryszczak.

Prezes dodawał: – Nie tylko LOT rozwija swoją siatkę połączeń. Słoneczny Brzeg w Bułgarii to pewniak w naszej ofercie, od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów z południowej Polski, więc liczymy na duże obłożenie na tym kierunku. Lataliśmy już tam z innymi przewoźnikami, z LOT-em i Ryanairem, a teraz od czerwca tę trasę obsługiwał będzie Wizz Air.

Loty różowo-białymi Airbusami do Burgas odbywać się będą od 19 czerwca, w czwartki i niedziele.

– Z pewnością wielu pasażerów skorzysta również z lotów Wizzaira do Oslo Torp, Eindhoven i Londynu Luton, które również są oferowane w naszym letnim rozkładzie lotów – wspomniał Adam Hamryszczak.

Wciąż jednym z największych operatorów podrzeszowskiego lotniska jest Ryanair.

– Irlandzki przewoźnik od lat nie zawodzi naszych pasażerów na trasach do Wielkiej Brytanii i Irlandii – podkreślał prezes.

W 2022 roku z Jasionki można latać Boeingami 737 tych tanich linii do Londynu: Luton i Stansted oraz Bristolu, Dublina, East Midlands i Manchesteru.
Reklama
Rzeszowskie lotnisko stawia mocno na dedykowane loty wakacyjne.

– Lista takich destynacji cały czas się krystalizuje i myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie w Hiszpanii, Grecji, Turcji, Albanii lub Bułgarii – podkreślał Adam Hamryszczak.

– Aby zachęcić wszystkich do korzystania z naszej oferty uruchamiamy nową kampanię promocyjną. Powstały również nowe podstrony, na których prezentujemy wszystkie destynacje, zarówno czarterowe, jak i regularne  – dodawała Anna Kubik-Nieckarz, kierownik działu marketingu i obsługi klienta rzeszowskiego lotniska.

Przypomniała o udogodnieniach dla rodzin z dziećmi w ramach akcji „Lotnisko przyjazne rodzinom” oraz planowanych promocjach.

Sezon letni 2022 z Jasionki:


PLL LOT (39 rotacji tygodniowo do sześciu miast):
  • Wenecja (Włochy) – od 12.06 w niedziele
  • Zadar (Chorwacja) - od 18.06 w soboty
  • Nowy Jork / Newark (USA) - w poniedziałki
  • Gdańsk – od 7.05 w środy i soboty
  • Olsztyn - Mazury - od 18.06 w poniedziałki i soboty
  • Warszawa – 32 rotacje tygodniowo (pięć od poniedziałku do piątku, cztery w soboty i trzy w niedziele)

Wizz Air (9 rotacji w tygodniu do czterech miast):
  • Burgas (Bułgaria)- od 19.06 w czwartki i niedziele
  • Eindhoven (Holandia) - w czwartki i niedziele
  • Oslo Torp (Norwegia) - od 1.04 w poniedziałki i piątki
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) - we wtorki, czwartki i soboty

Ryanair (6 kierunków i 20 rotacji tygodniowo do 5 miast):
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) – we wtorki, czwartki, soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) – od poniedziałku do niedzieli (środa i niedziela dwa razy dziennie)
  • Manchester (Wielka Brytania) – w środy i niedziele
  • Bristol (Wielka Brytania) - w poniedziałek i piątek
  • East Midlands (Wielka Brytania) - od 3.05 we wtorki i soboty
  • Dublin (Irlandia) – w czwartki i niedziele
Czartery (13 rotacji tygodniowo, 5 krajów i 8 miast):
  • Tirana (Albania)
  • Burgas (Bułgaria) - od 10.06 w piątki
  • Antalya (Turcja) - od 30.04 w środy i soboty
  • Bodrum (Turcja) - od 16.06 w czwartki
  • Heraklion (Grecja) - od 29.05 w niedziele
  • Rodos (Grecja) - od 30.05 w poniedziałki
  • Zakynthos (Grecja) - od 3.06 w piątki
  • Majorka (Hiszpania) 

Więcej informacji na stronie internetowej www.rzeszowairport.pl w zakładkach WAKACJE 2022 i LOTY 2022.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów z Legendary Rover Team Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Projekt marsjańskiego drona stworzony przez członków Legendary Rover Team, zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodów IPAS Challenge.

Rzeszów

60 mln zł z Ministerstwa Sportu na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Dwie duże rzeszowskie inwestycje uzyskają wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Chodzi o Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki oraz basen przy ul. Matuszczaka.

Reklama