Rzeszów - Sobota, 01.11.2025
Reklama

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

Dodano: 18.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto chce wprowadzić nowy system na sygnalizacjach świetlnych: „Główne drogi będą miały priorytet, a boczne będą musiały poczekać na zmianę sygnalizacji” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Pomysł zmiany systemu na sygnalizacjach świetlnych w mieście prezydent Rzeszowa przywiózł ze stolicy Austrii. Nowe rozwiązanie zakłada, że pierwszeństwo zielonego światła będą miały samochody znajdujące się na głównej drodze.

„Wszędzie na głównych skrzyżowaniach będzie zielone. Jeżeli ktoś z boku będzie dojeżdżał, wtedy system będzie mu zmieniał światło na zielone, na tyle ile będzie potrzeba do przejechania samochodu czy dwóch” – informuje Maciej Chłodnicki.

O tym, czy system się sprawdzi i w zauważalny sposób poprawi płynność ruchu przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Rozwiązanie zostanie wprowadzone prawie na wszystkich ulicach miasta, poza obszarami optymalizacji sieciowej tj. drogi obwodowej od ronda przy Leclerc do ronda przy szpitalu MSW oraz al. Rejtana (chodzi o zachowanie płynności przejazdu na kierunkach priorytetowych).
Reklama
„System będzie przydatny głównie wieczorami, gdy ten ruch jest już trochę mniejszy” – dodaje rzecznik prezydenta.

Zmiany nie wiążą się z dużymi kosztami, w głównej mierze chodzi jedynie o zmianą ustawień algorytmów aktualnie funkcjonującego systemu. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Rzeszów

Autobusy komunikacji miejskiej dowiozą na KultURalia. ZTM uruchamia dodatkowe kursy

RZESZÓW. W związku KultURaliami, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Reklama