Rzeszów - Niedziela, 06.07.2025
Reklama

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Tegoroczne obchody „Dnia Osób z Niepełnosprawnościami” będą jednocześnie inauguracją Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną .

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 5 maja na rzeszowskim Rynku. „Podczas tego wyjątkowego dnia chcemy uzmysłowić uczestnikom, że pomimo wielu różniących się aspektów, każdy jest wartościowym człowiekiem, zasługuje na szacunek i pełną dostępność do usług umożliwiających samodzielne funkcjonowanie”-  zapowiadają organizatorzy.

„Dzień osób z niepełnosprawnościami” zainauguruje o godz. 13:30 przemarsz trzech korowodów ulicami Rzeszowa. Na czele korowodów pojadą motocykliści z Rzeszowskiej Grupy Motocyklowej oraz grupy Moto-Bracia Podkarpacie. Każda z trzech tras będzie inne wyjątkowe potrzeby osób z niepełnosprawnościami:  
 
  • I Trasa Teatra Maska - Rynek w Rzeszowie  (Niepełnosprawność Ruchowa)
  • II Trasa Fontanna Multimedialna - Rynek w Rzeszowie (Niepełnosprawność wzroku, słuchu i mowy )
  • III Trasa Fontanna Multimedialna - Rynek w Rzeszowie (Niepełnosprawność Intelektualna) 

Główne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 14:00 na rzeszowskim Rynku. Tam zaplanowano liczne występy, koncerty, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji. W programie:
Reklama
 
  • Występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im.k. Szymanowskiego w Rzeszowie
  • “Mój Głos się liczy” Self Adwokaci PZOZAZIWTZ w Rzeszowie
  • Marcel i Wiktor Kotuła
  • Bartłomiej BIBSON Filip
  • Zespół Acoustic Joy
  • Warsztaty rękodzielnicze
  • Warsztaty malarskie
  • Zabawy sportowe
  • Animacje dla najmłodszych : strefa baniek mydlanych, balonów, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, żywa maskotka
  • Fotobudka 360
  • Pokazy motocyklowe oraz przejażdżkami
  • Pokaz Magii - Karo Magic Show 

Na płycie rzeszowskie Rynku staną również punkty bezpłatnych porad, w tym m.in. prawnych, emerytalno-rentowych, psychologicznych, pedagogicznych czy logopedycznych. Dostępne będą również stoiska z przekąskami, napojami oraz loteria z nagrodami.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021

RZESZÓW. Podczas XVI edycji konkursu Lodołamacze 2021 Uniwersytet Rzeszowski został dwukrotnie nagrodzony. Laureaci konkursu to pracodawcy przełamujący stereotypy i uprzedzenia wobec osób z niepełnosprawnościami.

Rzeszów

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Rzeszów

Rzeszów ma już trzecią kładkę rowerową

RZESZÓW. ​Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Reklama