Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Wielki pożar w Tyczynie. Spłonął budynek Galerii Sztuki Światowid, w akcji ponad 20 strażaków [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie
Pożar drewnianego domu w Tyczynie / fot. asp. sztab. Łukasz Gałuszyński, KM PSP w Rzeszowie

TYCZYN. Ponad trzy i pół godziny trwała nocna akcja gaszenia pożaru drewnianego budynku przy ul. Grunwaldzkiej w Tyczynie, w którym mieściła się Galeria Sztuki Światowid. Ogień objął cały obiekt, a w trakcie działań zawaliła się część konstrukcji. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie o godz. 2:54. Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że drewniany budynek jest już w całości objęty ogniem, a płomienie rozprzestrzeniły się również na dach sąsiedniej części.

Na szczęście w momencie wybuchu pożaru w środku nie przebywały żadne osoby.

- Strażacy prowadzili działania gaśnicze, podając prądy wody na palący się obiekt oraz rozbierając elementy konstrukcyjne budynku, w tym pokrycie dachowe, aby dotrzeć do źródeł ognia – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowej.

Reklama

Po opanowaniu pożary, strażacy przystąpili do pac rozbiórkowych oraz dokładnego wygaszania pogorzeliska. W trakcie akcji doszło do częściowego zawalenia się konstrukcji budynku, co dodatkowo utrudniało działania ratowników.

W akcji brały udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Rzeszowa oraz jednostki OSP z Tyczyna, Hermanowej i Kielnarowej. Łącznie na miejscu pracowało ponad 20 strażaków.

Na czas prowadzonych działań występowały poważne utrudnienia w ruchu. Droga wojewódzka nr 878 w kierunku Rzeszowa została zamknięta, a ruch kierowano objazdami. Około godz. 5:00 przywrócono przejazd jednym pasem.

Akcja strażaków zakończyła się po godz. 6:30. Na miejscu pracowali również policjanci oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru będą wyjaśniane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki w Rzeszowie i Głogowie Małopolskim. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala. Z kolei w Głogowie Małopolskim zderzyły się ciężarowy man z samochodem osobowym. Kierujący osobówki został hospitalizowany....

Rzeszów

Na osiedlu Załęże powstaje nowy odcinek kanalizacji deszczowej

RZESZÓW. Blisko 750-metrów będzie miał nowy odcinek kanalizacji deszczowej, który budowany jest na osiedlu Załęże. Koszt tej inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

Rzeszów

Obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W dniach 17 – 21 marca 2025 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

Rzeszów

Zakończył jazdę na słupie. 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany

RZESZÓW. Blisko 2 promile wydmuchał 44-letni mieszkaniec Rzeszowa, który osobowym mercedesem wjechał w słup z kamerą monitoringu. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Postęp prac na budowie nowego żłobka w Rzeszowie. Budynek już zadaszony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Zakończyła się już budowa dachu, zamontowano okna i drzwi.

Reklama