Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie. Na stadionie miejskim odbędą się pierwsze zawody tegorocznego cyklu Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie będzie już po raz trzeci w ciągu niespełna roku areną zmagań najlepszych w Polsce żużlowców. We wrześniu ubiegłego roku odbył się tu trzeci decydujący o tytule mistrzowskim turniej finałowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski seniorów. W kwietniu tego roku  rozegrano w Rzeszowie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, a już w najbliższy czwartek o godz. 19 rozpocznie się walka o medale Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

Szczegóły przedsięwzięcia omawiano podczas wczorajszej konferencji prasowej poświęconej zawodom.

- Bardzo się cieszę, że zawody tak wysokiej rangi ponownie odbędą się w Rzeszowie. Niezwykle mocna stawka uczestników turnieju gwarantuje kibicom mnóstwo sportowych emocji – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.  

Uczestnicy konferencji w roli faworyta do wygranej upatrują przede wszystkim Bartosza Zmarzlika, który broni tytułu mistrzowskiego. Aktualny Mistrz Świata zwyciężył w Rzeszowie przed rokiem, a w tym sezonie imponuje formą, będąc aktualnym liderem cyklu indywidualnych mistrzostwa świata i jednym z czołowych zawodników żużlowej ekstraligi. Wysoka stawka zawodów gwarantuje jednak, że pozostali uczestnicy także będą zaciekle rywalizować o punkty i końcowe zwycięstwo. Z dziką kartą w Rzeszowie wystartuje Marcin Nowak, kapitan miejscowej Texom Stali.
Reklama
- Jestem typem sportowca, który wolałby samodzielnie wywalczyć stałe miejsce w zmaganiach o tytuł mistrza Polski. Ale w sytuacji, gdy się to w tym roku nie udało, cieszę się, że będę mógł się pościgać z najlepszymi na rzeszowskim torze dzięki dzikiej karcie. Będę jechał tylko na swój indywidualny wynik, więc presja będzie mniejsza niż wtedy, gdy walczę o punkty dla swojej drużyny w lidze. Mam nadzieję, że uda mi się trochę pomieszać szyki faworytom – mówi Marcin Nowak.

W dzisiejszej konferencji uczestniczyli ponadto Piotr Szymański – przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Maciej Polny – prezes firmy Speedway Events.pl , Michał Drymajło – prezes Texom Stali Rzeszów oraz Ryszard Czarnecki – Europoseł i zarazem honorowy patron tegorocznych mistrzostw.
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nie będzie strajku MPK. Jest porozumienie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: Chciałbym przekazać dobrą wiadomość dla mieszkańców, że strajku nie będzie, udało się osiągnąć porozumienie.

Rzeszów

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie na terenie Rzeszowa w systemie całodobowym działają trzy apteki: na ul. Podchorążych 1, al. Rejtana 65 oraz nowa, na ul. Szopena 2.

Rzeszów

Tragedia na torach w Rzeszowie. Pociąg potrącił starszą kobietę

RZESZÓW. Wczoraj, na torach przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie, szynobus śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Policjanci ustalają tożsamość zmarłej i okoliczności wypadku.

Rzeszów

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wpadł na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Centrum TUTU uroczyście otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W sobotę, 8 października w rzeszowskiej Plazie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU. 

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 7 października 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznawia sprzedaż biletów zintegrowanych „Autobus + Autobus”.

Rzeszów

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

RZESZÓW. 49-letniemu mieszkańcowki powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

Reklama