Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

Dodano:

Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Jeden z głównych rzeszowskich deptaków zostanie przebudowany na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Betonową kostkę zastąpi szara kamienna kostka ( na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika) oraz płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 (na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego). Takie same płyty położone zostały również na ul. Kościuszki.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie także plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej obejmuje również zasadzenie nowych drzew. Będzie to 37 grabów pospolitych  ‘frans fontaine’ i 9 platanów klonolistnych ‘alphen’s globe. Drzewa posadzone zostaną po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską – drzewa o koronie kulistej. Wszystkie drzewa  będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.
Reklama
Największą i najdroższą częścią tego zadania będzie przebudowa starych, często wadliwie działających instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.

Przebudowana ulica Grunwaldzka zyska również nowe elementy. Będą to parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej oraz pomnik Bitwy Grunwaldzkiej 
w rejonie studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Do połowy września ma zostać podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą OBO Polska z Rzeszowa. Będzie miał 12 miesięcy (od daty podpisania umowy) na wykonanie zadania.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Reklama