Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

Dodano:

Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Jeden z głównych rzeszowskich deptaków zostanie przebudowany na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Betonową kostkę zastąpi szara kamienna kostka ( na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika) oraz płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 (na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego). Takie same płyty położone zostały również na ul. Kościuszki.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie także plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej obejmuje również zasadzenie nowych drzew. Będzie to 37 grabów pospolitych  ‘frans fontaine’ i 9 platanów klonolistnych ‘alphen’s globe. Drzewa posadzone zostaną po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską – drzewa o koronie kulistej. Wszystkie drzewa  będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.
Reklama
Największą i najdroższą częścią tego zadania będzie przebudowa starych, często wadliwie działających instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.

Przebudowana ulica Grunwaldzka zyska również nowe elementy. Będą to parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej oraz pomnik Bitwy Grunwaldzkiej 
w rejonie studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Do połowy września ma zostać podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą OBO Polska z Rzeszowa. Będzie miał 12 miesięcy (od daty podpisania umowy) na wykonanie zadania.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Reklama