Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

Dodano:

Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Jeden z głównych rzeszowskich deptaków zostanie przebudowany na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Betonową kostkę zastąpi szara kamienna kostka ( na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika) oraz płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 (na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego). Takie same płyty położone zostały również na ul. Kościuszki.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie także plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej obejmuje również zasadzenie nowych drzew. Będzie to 37 grabów pospolitych  ‘frans fontaine’ i 9 platanów klonolistnych ‘alphen’s globe. Drzewa posadzone zostaną po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską – drzewa o koronie kulistej. Wszystkie drzewa  będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.
Reklama
Największą i najdroższą częścią tego zadania będzie przebudowa starych, często wadliwie działających instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.

Przebudowana ulica Grunwaldzka zyska również nowe elementy. Będą to parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej oraz pomnik Bitwy Grunwaldzkiej 
w rejonie studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Do połowy września ma zostać podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą OBO Polska z Rzeszowa. Będzie miał 12 miesięcy (od daty podpisania umowy) na wykonanie zadania.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Reklama