Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Wiemy, kto wybuduje dzwonnicę na placu Wolności

Dodano: /

Wizualizacja dzwonnicy Dzwonu Niepodległości / mat. Zarządu Zieleni Miejskiej
Wizualizacja dzwonnicy Dzwonu Niepodległości / mat. Zarządu Zieleni Miejskiej

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę dzwonnicy Dzwonu Niepodległości. Wybuduję ją firma AJ Profibud spółka z o.o. z Chmielnika za prawie 275 tys. zł. Obiekt ma stanąć do sierpnia tego roku.

Dzwonnica zostanie zbudowana na Placu Wolności, niedaleko pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Prace rozpoczną się od demontażu istniejącej nawierzchni, na następnie przygotowania fundamentu wraz z wyprowadzeniem prętów dla słupów. W dalszej kolejności zadaniem wykonawcy będzie wykonaniu słupów, belek żelbetowych, a także montaż jarzma wraz z dzwonem. Ostatni etap to przygotowanie nawierzchni z płyt kamiennych w nawiązaniu do kolorystyki istniejącej już nawierzchni przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ramach inwestycji dzwon zostanie odnowiony.

Jak poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, wykonawca przedstawił do akceptacji materiały z których wykonana będzie dzwonnica. Aktualnie trwa odnawianie dzwonu. Rozpoczęto też działania niezbędne do wykonywania nadzoru archeologicznego nad inwestycją z uwagi na jej lokalizację.

Umowa z wykonawcą, firmą AJ Profibud, sp. z o.o. z Chmielnika, został już podpisana. Termin zakończenia. Dzwonnica ma być gotowa do sierpnia br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim. Autobus potrącił pieszego

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim autobus miejski potrącił 68-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, zmarł.

Rzeszów

Punkt Kancelaryjny Urzędu Miasta Rzeszowa zmienia siedzibę

RZESZÓW. Od środy (26 października) wszelką korespondencje dostarczaną osobiście do Urzędu Miasta Rzeszowa będzie można składać w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Miasta Rzeszowa, zlokalizowanym w pokoju nr 1 w budynku przy ul. Rynek...

Rzeszów

Od poniedziałku wraca część zawieszonych kursów MPK

RZESZÓW. Z kolei na liniach 0A i 19 blisko 30 kursów nadal nie będzie realizowanych, aż do końca przyszłego tygodnia. 

Rzeszów

1000 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte zasadzili ul. Krogulskiego 1000 drzew. W ten sposób firma upamiętniła zatrudnienie tysięcznego pracownika.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście.

Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

RZESZÓW. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie.

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Reklama