Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

Dodano: 12.04.2024 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma Deep Green za kwotę 390 tys. zł.

Zielona Arkadia powstanie przy ul. Kwiatkowskiego, w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola. Będzie miejscem wypoczynku i rekreacji dla każdego, zarówno dla najmłodszych jak i seniorów.
Projekt zakłada budowę parku z alejką, ławkami oraz stojakami na rowery. Teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami. Jednym z elementów Arkadii będzie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w  tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostaną tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne.
Reklama
Arkadia to pomysł mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej  edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany z puli środków, które w budżecie Rzeszowa są rezerwowane na budżet obywatelski. Z wiązku z tym, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję, aby zadanie wpisać do tegorocznego budżetu miasta i je zrealizować.

Wykonawca, firma Deep Green ma pięć miesięcy na realizację inwestycji. Jej koszt to prawie 390 tys. zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama