Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Wiosenna edycja festiwalu dla miłośników roślin w weekend w Rzeszowie

Dodano: 17.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu Roślin w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu Roślin w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W weekend hala Podpromie zamieni się w gigantyczną szklarnię. Do stolicy Podkarpacia wraca wiosenna edycja Festiwalu Roślin. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, i potrwa do niedzieli. Organizatorzy zapowiadają szeroką ofertę roślin – od popularnych gatunków po kolekcjonerskie okazy.

Na uczestników czekać będzie bogaty wybór roślin doniczkowych, w tym także nowości, które po raz pierwszy pojawią się w ofercie festiwalu. Jak podkreślają organizatorzy, wśród dostępnych egzemplarzy znajdą się zarówno niewielkie rośliny, jak i duże okazy, a także rzadkie gatunki dla bardziej wymagających miłośników zieleni.

Ważnym elementem wydarzenia mają być także ceny. Rośliny dostępne będą już od 5 zł, a organizatorzy zapewniają, że oferta cenowa będzie konkurencyjna względem sprzedaży internetowej. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie rośliny pochodzą bezpośrednio ze szklarni.

Festiwal Roślin to propozycja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z roślinami, jak i dla kolekcjonerów poszukujących unikalnych okazów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Reklama

Godziny otwarcia:

  • sobota, 18 kwietnia: godz. 8:00–20:00
  • niedziela, 19 kwietnia: godz. 10:00–18:00


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Reklama