Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

Dodano: 24.03.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Krystian Herba, trialowiec, wielokrotny rekordzista Guinnessa, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie, jest pierwszym ambasadorem kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Półfinalista programu „Mam Talent” pokazuje, że podróżowanie autobusem to nie tylko wygoda, ale i styl życia.

Kampania rusza dzisiaj - w poniedziałek, 24 marca. Po raz pierwszy na ulice Rzeszowa wyjedzie autobus z podobizną Krystiana Herby. Jego wizerunek pojawi się też na wiacie przystankowej przy Galerii Graffica na ul. płk. Leopolda Lisa-Kuli.

Reklama

Kolejni ambasadorzy będą dołączać do akcji systematycznie w każdym następnym tygodniu. Jaki jest cel tego przedsięwzięcia? - Rzeszowska komunikacja miejska to nowoczesne, ekologiczne autobusy, które obsługują praktycznie całe miasto. Chcemy, aby jak najwięcej rzeszowian o tym się przekonało i dołączyło do wcale już niemałego grona pasażerów. To przyczyni się do zmniejszenia liczby samochodów na ulicach, a tym samym poprawi się jakość powietrza oraz komfort życia w mieście – podkreśla Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Poprzez kampanię chcemy także zaakcentować znaczenie ekologicznych środków transportu i wskazać, jak mogą one wpływać na poprawę stanu środowiska.

Akcja będzie promowana przez znane osobowości z Rzeszowa. Ich nazwiska to na razie tajemnica. By je poznać, ratusz zachęca do śledzenia miejskich social mediów i przestrzeń miasta.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Rzeszów

Tak może wyglądać Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt warszawskiej pracowni Atelier Tektura zwyciężył w konkursie na koncepcję architektoniczną Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Miasto przekaże kolejne środki na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ponad 5 mln zł wsparcia finansowego przekaże w tym roku miasto Rzeszów na budowę infrastruktury przystankowej w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, przedsięwzięcia realizowanego przez Województwo Podkarpackie.   

Reklama