Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgadza się na wymianę nawierzchni ul. Mickiewicza

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto zdecydowało się na przedłużenie deptaka o ul. Mickiewicza. Miejski Zarząd Dróg chce wymienić nawierzchnie, jednak Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraża zgody na takie działania.

O poszerzeniu rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował w ubiegłym roku, a jedną z inwestycji, która notabene na tej decyzji ucierpiała jest ul Grunwaldzka, której remont nastąpi dopiero po przebudowanie ul. Mickiewicza.

Sprawa, wydawałoby się, oczywista została niejako skomplikowana przez decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który nie zgadza się na wymianę nawierzchni ulicy, przez wzgląd na jej historyczną wartość.
Reklama
Z kolei MZD planuje całkowitą wymianę nawierzchni: „Konserwator jest zdania, że obecna nawierzchnia powinna zostać. MZD uważa, że uległa już zniszczeniu mechanicznemu i kostka nie odpowiada wymogom bezpieczeństwa” – tłumaczy Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Jak słyszmy w Ratuszu, strony sporu mają się spotkać jeszcze w tym tygodniu, aby znaleźć tzw. „złoty środek”. Podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta miasta z dyrektorami placówek miejskich, dyrektor MZD stwierdził, że ich celem będzie przekonanie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do zmiany decyzji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przestrzeni Rzeszowa powstaje Układ Słoneczny. Na Rynku jest już Słońce

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa montaż elementów nowej, „kosmicznej” atrakcji.

Rzeszów

Przebudowa zatok autobusowych. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższych tygodniach utrudnienia wystąpią na ul. Lwowskiej i ul. Leszka Czarnego.

Rzeszów

Kolejne rekordy na lotnisku w Jasionce

 RZESZÓW/JASIONKA. W sierpniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 92 tysiące pasażerów. 

Rzeszów

Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. W Rzeszowie rozdano pierwsze, specjalne opaski, które mają pomóc starszym osobom w nagłych przypadkach.

Rzeszów

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będą cztery pasy ruchu do autostrady

RZESZÓW. Wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi. 

Rzeszów

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Marsz odbędszie się pod hasłem "Idziemy po równość i pokój".

Rzeszów

Bezpłatne badania profilaktyczne. Autobus „Medyka” odwiedzi rzeszowskie osiedla [Harmonogram wizyt]

RZESZÓW. Dzisiaj na osiedlu Matysówka zainaugurowano wspólną akcję Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk pod hasłem „Jazda profilaktyczna”.

Reklama