Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

WOŚP zebrała ponad 330 tys. zł w Rzeszowie. W rekordowej puszce było blisko 10 tys. zł

Dodano: 27.01.2026 r. / Redakcja

34. Finał WOŚP w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
34. Finał WOŚP w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Rzeszowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowały 34. Finał wydarzenia. W stolicy Podkarpacia zebrano ponad 330 tys. zł (kwota deklarowana). Ostateczną sumę poznamy pod koniec marca.

Podczas 34. Finału WOŚP w całym Rzeszowie kwestowało 280 wolontariuszy z czterech sztabów. Pieniądze do tekturowych puszek zbierały osoby w każdym wieku. Najmłodszy wolontariusz miał kilka miesięcy. Wolontariuszy można było spotkać niemal w całym mieście, ale przede wszystkim w centrum Rzeszowa.

Deklarowana suma jaką udało się uzbierać wyniosła 333 165,25 zł. Do tego dojdą jeszcze e-skarbonki i aukcje na allegro. Ostateczny wynik poznamy pod koniec marca.

Poniżej kwoty zebrane do puszek w poszczególnych sztabach:

Sztab nr: 6817
Centrum Młodzieży w Rzeszowie - 180 077,66 zł

Sztab nr: 1405
Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie - 88 425,74 zł

Reklama

Sztab nr: 7966
Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project - 34 992,60 zł

Sztab nr: 7920
Związek Krynologiczny w Polsce Oddział w Rzeszowie - 29 669,25 zł

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Celem 34. Finału jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów.

Za środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki, Fundacja planuje zakupić nowoczesny sprzęt dla chirurgii przewodu pokarmowego, sprzęt dla gastrologii endoskopowej czy ośrodków prowadzących żywienie pozajelitowe i dojelitowe oraz sprzęt do endoskopii przewodu pokarmowego.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z 34. FINAŁU WOŚP W RZESZOWIE
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstanie blisko 2-kilometrowa obwodnica Tyczyna. Podpisano umowę

RZESZÓW. 13 marca 2026 r. w siedzibie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich została podpisana umowa na budowę obwodnicy Tyczyna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 878. Inwestycję zrealizuje konsorcjum spółek Antex II i Wolmost....

Rzeszów

Business Insider: Rzeszów najlepszym do życia miastem w Polsce

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia otrzymała miano „najlepszego miasta do życia w Polsce” w prestiżowym rankingu opracowanym przez Business Insider Polska. Rzeszów zajął 1. miejsce ex aequo z Poznaniem, wyprzedzając m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk...

Rzeszów

Uwaga oszuści! Ostrzeżenie Urzędu Miasta Rzeszowa dla mieszkańców

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i MZBM w Rzeszowie ostrzegają mieszkańców przed oszustami podszywającymi się pod tzw. „doradców energetycznych”. Osoby te próbują wejść do mieszkań, oferując rzekome kontrole lub „korzystne zmiany” dotyczące energii.

Rzeszów

Wypalał trawę, stracił kontrolę nad żywiołem - interweniowali strażacy

RZESZÓW. 45-letni mężczyzna został ukarany mandatem za wypalanie suchej trawy. 45-latek w pewnym momencie stracił kontrolę nad żywiołem. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Konieczna była interwencja strażaków. Rzeszowska Policja przypomina, że podpalanie wyschniętej...

Rzeszów

Ponad 70 tysięcy pasażerów w lutym w Jasionce

RZESZÓW. Luty to kolejny miesiąc potwierdzający rosnące zainteresowanie podróżami z Jasionki oraz stabilny rozwój lotniska. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 70 784 pasażerów – to o 3% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego...

Rzeszów

Można zgłaszać projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2027

RZESZÓW. Ruszyła najnowsza, 14. już edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Kwota zarezerwowana na projekty mieszkańców wynosi 15,7 mln zł. Propozycje można zgłaszać do 29 marca 2026 r.

Rzeszów

Stracił panowanie nad oplem, uderzył w słup i staranował ogrodzenie. 47-latek miał blisko 1,4 promila

RZESZÓW. Do 3 lat pozbawienia wolności oraz duża kara finansowana grozi 47-letniemu kierowcy, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kółko, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny i staranował ogrodzenie...

Rzeszów

Bezpieczniej na lotnisku w Jasionce. Zakupiono nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze

JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wzbogaciło się o nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Inwestycja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, znacząco podniesie poziom ochrony przeciwpożarowej portu lotniczego oraz regionu.

Reklama