Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

WOŚP zebrała ponad 330 tys. zł w Rzeszowie. W rekordowej puszce było blisko 10 tys. zł

Dodano: 27.01.2026 r. / Redakcja

34. Finał WOŚP w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl
34. Finał WOŚP w Rzeszowie - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Rzeszowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowały 34. Finał wydarzenia. W stolicy Podkarpacia zebrano ponad 330 tys. zł (kwota deklarowana). Ostateczną sumę poznamy pod koniec marca.

Podczas 34. Finału WOŚP w całym Rzeszowie kwestowało 280 wolontariuszy z czterech sztabów. Pieniądze do tekturowych puszek zbierały osoby w każdym wieku. Najmłodszy wolontariusz miał kilka miesięcy. Wolontariuszy można było spotkać niemal w całym mieście, ale przede wszystkim w centrum Rzeszowa.

Deklarowana suma jaką udało się uzbierać wyniosła 333 165,25 zł. Do tego dojdą jeszcze e-skarbonki i aukcje na allegro. Ostateczny wynik poznamy pod koniec marca.

Poniżej kwoty zebrane do puszek w poszczególnych sztabach:

Sztab nr: 6817
Centrum Młodzieży w Rzeszowie - 180 077,66 zł

Sztab nr: 1405
Szkoła Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie - 88 425,74 zł

Reklama

Sztab nr: 7966
Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project - 34 992,60 zł

Sztab nr: 7920
Związek Krynologiczny w Polsce Oddział w Rzeszowie - 29 669,25 zł

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Celem 34. Finału jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów.

Za środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki, Fundacja planuje zakupić nowoczesny sprzęt dla chirurgii przewodu pokarmowego, sprzęt dla gastrologii endoskopowej czy ośrodków prowadzących żywienie pozajelitowe i dojelitowe oraz sprzęt do endoskopii przewodu pokarmowego.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z 34. FINAŁU WOŚP W RZESZOWIE
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 2,5 mln zł na nowe place zabaw przy rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Blisko 2,5 mln zł otrzymał Rzeszów na modernizację i unowocześnienie placów zabaw w dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Środki pochodzą z rządowego programu „Aktywne Place Zabaw”. Na całym Podkarpaciu projekt obejmie łącznie 23...

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat...

Reklama