Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

Dodano:

fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. 20 sierpnia po raz ostatni skorzystamy z bezpłatnego parkingu przy lotnisku w Jasionce. System opłat zacznie funkcjonować od godz. 04.00 w dniu 21 sierpnia br. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Dotychczas lotnisko w Jasionce posiadało bezpłatny parking. Taki stan rzeczy utrzymywał się dzięki dofinansowaniu inwestycji ze środków publicznych. Po analizie prawnej inwestycji okazuje się, że okres ochronny minął i zarząd lotniska może wprowadzić opłaty za korzystanie z parkingu, które zaczną obowiązywać 21 sierpnia br. od godz. 04.00.

Parking został podzielony na dwie strefy: parking krótkoterminowy niestrzeżony (P1) zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego oraz parking długoterminowy niestrzeżony (P2) zlokalizowany od strony zachodniej terminala pasażerskiego. Na parkingu P1 znajduje się 560 miejsc, natomiast parking P2 zdoła pomieścić 297 pojazdów.



Cennik:


 
 
Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Rzeszów

"Pokój dla Żaka". Rusza coroczna akcja Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów.

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Rzeszów

Okradli drogerię na ponad 2000 zł

RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Rzeszów

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Rzeszów

Montaż nowych parkomatów w sierpniu

RZESZÓW. Już w sierpniu rozpocznie się montaż parkometrów na osiedlach, które zostały dodane do Strefy Płatnego Parkowania.

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Reklama