Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

Dodano: 28.09.2023 r.

fot. KPP w Łańcucie
fot. KPP w Łańcucie
RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, teraz za swój czyn odpowie przed sądem.
 

Wczoraj około godz. 16:00 policjanci z funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, otrzymali zgłoszenie o kierowcy BMW, który w Rzeszowie wjechał do przydrożnego rowu i uszkodził swój pojazd. Z informacji wynikało, że mężczyzna kierujący samochodem jest pod wpływem alkoholu i pojechał dalej w kierunku Łańcuta.
 
Policjanci natrafili na wskazany samochód w miejscowości Kraczkowa. Stał zaparkowany na parkingu przed jednym ze sklepów spożywczych. Jak się okazało, kierujący pojazdem wjechał także w metalowy słupek ogrodzenia parkingu, ponownie uszkadzając swój samochód.
 
Właścicielem pojazdu okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Łańcut. Badanie wykazało u niego ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.
 
35-latkowi odebrano prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

 
Źródło: KPP W Łańcucie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Reklama